Orhan Aksakal

Orhan Aksakal

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Bu takıma güvenin

A+A-

Yeni nesil gençleştirilen A Milli Futbol Takımımız yoluna doludizgin devam ediyor. Stefan Kuntz yönetimindeki bu genç çocuklar ağabeyleriyle birlikte önüne geleni deviriyor. İnşallah bu işin sonu mutlu sonla bitecek gibi görünüyor.

Türkiye A Milli Futbol Takımımız UEFA Uluslar C Ligi 1. Grup 3. Maçında deplasmanda Lüksemburg'u 2-0 mağlup ederek 3'te 3 yapmasını bildi. Ortaya konulan futbol çok üst seviyede olmasa da alınan sonuç önemli ve alınan puanlar önemli.

Lüksemburg karşısında ay yıldızlılara galibiyeti getiren golleri ilk yarıda penaltıdan Hakan Çalhanoğlu ve ikinci yarıda oyuna giren Serdar Dursun’dan geldi. Mücadele A Milli Takımızın 2-0’lık galibiyetle sona erdi.

Bu sonuçla grupta 3'te 3 yaparak 9 puana yükselen A Milli Takım, liderliğini sürdürdü. İlk mağlubiyetini alan Lüksemburg ise 6 puanla ikinci sırada yer aldı. Yani tünelin sonunda gerçekten güzel bir ışık görünüyor inşallah ışığı söndürmeyiz.

Ay yıldızlı takımımız gruptaki ilk maçında Faroe Adaları'nı 4-0, ikinci maçında da deplasmanda Litvanya'yı 6-0 mağlup eden milli takım, 6 puanlı Lüksemburg'un averajla önünde lider durumda bulunuyor.

A Milli Takımımız kendisinden daha zayıf olan rakibi karşısında zaman zaman hata yapmasına karşın tecrübesini ortaya koyarak kazandı işin doğrusu bu. Zaman zaman oyundan kopmasına karşın alınan galibiyet önemli.

Bu galibiyet gençleşen milli takımımızın ilerisi için bizlere gerçekten umut verdi. Çünkü A Milli Takımımızda birçok oyuncumuz yaşından dolayı milli takımı bıraktıklarından dolayı yeni nesil bu işin altından rahatlıkla kalkacaktır.

Milli takımımızın birçok oyuncusu yurt dışında oynuyor. Hal böyle olunca onların bu disiplinli ve sakin oyununa Süper Lig’de oynayan oyuncularımız da eşlik edince ortaya çıkan sonuç insanı mutlu ediyor. Daha ne olsun diyesi geliyor insanın ama bu yeterli değil daha iyi olmalıyız.

Stefan Kuntz yönetimindeki A Milli Futbol Takımımız maça kontrollü bir oyunla başladı ve rakibine doksan dakika boyunca üstünlüğünü kabul ettirdi. Rakibe fazla gol pozisyonu ve fırsat veremdi bu sevindirici bir durum bizim adımıza.

Özellikle ikinci yarıda yakaladığımız fırsatları iyi değerlendirmiş olsaydık sonuç çok farklı olacaktı. Neticede alınan galibiyet ve kazanılan üç puan önemliydi gerisi zaten zamanla düzelecektir.

Gençleştirilmiş bu takım birbiriyle oynadıkça ve futbolcularımız birbirlerinin eksik yönlerini tamamladıkça rakiplerine korkulu rüyalar yaşatacak bir milli takımımız bunu baştan söyleyeyim.

Ben bu genç milli takıma güveniyorum. Baştan Hakan Çalhanoğlu olmak üzere Avrupa’nın en üst liglerinde oynayan oyuncuların genç futbolculara yardımcı olacağı ve onların vizyonuna vizyon katacağına da inanıyorum.

Gelişmeye ve savaşmaya hazır bir futbol takımı gördüm Lüksemburg karşısında. Bu ilerisi için umut verici ve bu takımla birlikte yepyeni bir futbol anlayışı da gelişmeye başladı. Rakibini rahatsız eden, oyuna girmesine engel olan ve her alanda pres yapan milli takım ilerisi için ümit verdi…

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları