Ferhat Ünal

Ferhat Ünal

yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Çamur at izi kalsın!!!

A+A-

İsrail resmi yayın kuruluşunun diplomasi muhabiri Amichai Stein; Bunu yazdığıma inanamıyorum ama Erdoğan'dan örnek almalıyız diyor.

Barış Yarkadaş’ın Newyork Times gazetesine verdiği röportajdaki Türkiye’nin sağlık sistemi çökmek üzere ifadesini okuduktan sonra gerçekten de bazı duygularımıza hakim olamayacağımızı anladım.

New York Times'da yazan Carlotta Gall aslında Barış Yarkadaş'ı pek ciddiye bile almamış NORMAL olarak. Barış'ın REZİL şikayetine rağmen genel olarak Türkiye'nin mücadelesini başarılı bulmuş. Barış gitsin kumda oynasın.

Çünkü Barış Yarkadaş içindeki hazımsızlığı birde Amerika’da kendisine 4 ay sonrasına muayene randevu verdikleri Amerika’da Cüneyt Özdemir' e sorsaydı kim daha iyi sağlıkta. İstanbul 'da tankerle su taşıdıkları dönemi de anlatsaydı.

Üstelik yazıda Avrupalı liderler ve televizyonlar Türkiye’nin süreci iyi yönettiğini ifade ettiğini yazıyor ve yazının sonunda malum şahsın bu olumsuz görüşlerine yer veriyor Eminim Carlotta Gall 'da şaşırmıştır.

Newyork Times'ın onunla röportaj yapmasına da ayrı bir bakmak lazım tabi, onunda unutmayalım. Beyanet verdiği gazeteci bile şaşırmıştır böyle bir haksızlık ve vicdansızlık karşısında.

Onların sindirim sistemi çökmüş bence. Kendi ülkelerinin başarısını hazmedemiyorlar. Avrupa ve Amerika’da hiç bir gazeteci kendi ülkesi aleyhine yalan haber yapmaz hiç bir terör örgütü parti kuramaz.

Barış Yarkadaş ve Fatih Portakal gibiler bizi irrite ederek diri tutuyor ve uyumamıza engel oluyor işin pollyannacılık tarafı bu. Yıllar önce sıkıntıda olan bazı cenahlar sıkıntıdan kurtulunca rehavete kapıldılar çünkü. Ne demişler su uyur düşman uyumaz.

Newyork Times röportaj için Yarkadaş'a kadar düştüğüne göre sıkıntı yok. Güzel ülkeme bu kadar demokrasi fazla devlet acilen başta sosyal medya olmak üzere bu tarz işlere kalkışan kim olursa olsun sesini en sert tedbirlerle kesmeli...

Bunun için birçok yöntem var aslında idamı beklemeden de devlet isterse çözer umarım da görürüz o günleri. Hayran kaldıkları batının sağlık sistemi tamamen çökmüş ama Türkiye kendinden başka diğer ülkelere tıbbi yardım yapıyor. Bu da Barış Yarkadaş gibileri kudurtuyor.

Aslında Beypazarı Maden Suyu içse gazını alır. Hazmetmesini kolaylaştırır. Ana tema şu an gerçekleşen korku, dijital devrim, güç, para ve sermaye.

Barış Yarkadaş, madem Türkiye'nin sağlık sistemi çöküyor, neden aileni de alıp vaka ve ölüm sayısı her gün artan Amerika'ya yerleşmiyorsun?

Yarın eğer Türkiye’de Covid-19’a karşı bir ilaç bulunmuş olsa, dünyadan tebrik ve istek yağacak ama CHP’nin bu ilacı RTE önceden bildiğini ama bilinçli bir şekilde insanlara vermediği algısını oluşturmaya çalışmalarını başlatacak olmasına kimler katılır?

Kontrollü salgındı diyecekler:)))

Bunların kime hizmet ettiği aşikar ortada beslendikleri yerlerde belli kesinlikle yalnız hareket edemezler mutlaka bir yerden talimat alırlar sözüm ona demokrasi ve özgürlükten dem vururlar bağımsız Türkiye den bahsederler acaba kendileri bağımsız mı?

Onlar için İMF’den borç almaktı sokağa çıkma yasağı ilan edip ekonomiyi batırmaktı tabi olmayınca ağlıyorlar.

Lafa bak laf mı söyleyene bak adam mı? O zaman çokta tınnnnn...

Amerika Türkiye’den maske ve sabun istemiş, ayrıca gönderdiği listede ceset torbası da varmış.

Artık ne anlatarak şikayet ettiyse, demek ki Amerikalılar vaybe Türkiye gerçekten bizden daha iyi durumdaymış o zaman müttefikimiz olarak yardım talebinde bulunalım demişler:))

Malzemeleri Barış Yarkadaş ile göndersinler, onu da çok sevdiği ABD’de bıraksınlar... Nasıl fikir?

Bu Korona bitene kadar her akşam saat 21.00'de Barış Yarkadaş'a balkonlardan güzel güzel şeyler söyleyelim buda benim önerim.

Ancak iman, şeref ve namus yoksunu olanlar ülkesini şikayet eder. Çünkü vatan sevgisi namus gibi değerlidir.

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.