Zafer ÇAM

Zafer ÇAM

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

CHP de bu kervana katıldı

A+A-

Siyasetin çukuruna giren neden bu kadar kirleniyor. Yahu bu siyaset çukuru sizleri kirletmesin. Biraz onurlu olun. Dik durun. Neyseniz o olunuz. Bırakın kullardan istemeyi.

Sizleri yoktan var eden, var iken de yok edecek ve tekrar diriltip hesaba çekecek bir yaratıcınız var. Sizlere dünyalıkları ikram edecek olan Allah. İbadet edeceğiniz ve kulluk edeceğiz yine Allah. Unutmayın bu liderleriniz ölümlü.

Hesap günü sizleri yalnız bırakacaklara neden bu kadar sevgi duyarsınız. Bugün yardım, şefaat umduğunuz liderleriniz bir canlı hepsi emaneti bir gün teslim edecek. Dünde böyleydi, bugünde böyle, yârinde böyle olacak.

Ülkemizde din üzerinde siyaset yapanlar oy almak için meydanlarda ne dediklerini bilmiyorlar. Her dönem ülkemizde siyasetin dengesi gücü muhafazakârların elinde olmuş.

Bu toplumun geneli yaşamadıkları dinlerinin geleneklerine bağlılar. Ne kadar camiye gitmeseler de, ezan neden okunmuyor diyen bir kesim var. Dindar kesim üzerinde siyaset yapanlarda korkmak lazım.

Yahu bırakın din üzerinde siyaset yapmayı. Adam gibi siyaset yapacaksanız konuşun. Liderlerinizi överek aslında büyütmüyorsunuz kendinizi ve liderleriniz küçültüyorsunuz.

Kul seçilmiş liderleri yüceltenleri unutmadık. Düzce milletvekili “Allah’ın bütün vasıflarını toplayan lider” diyordu. Seçilmiş vekil bakın ne demişti “son peygamber Hz. Muhammed olmasaydı Recep Tayip Erdoğan diyen” Milletvekilleri unutulmadı. Sağcı muhafazakâr vekiller liderleri yüceltirken. CHP de bu kadroya dâhil oldu.

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, katıldığı bir canlı yayında, partilerinin “Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Peygamber soyundan geldiğini ve bunu da kimseye anlatmadığını” söyledi. Kaya, "Genel başkanımızın dedesinin Alaşehir'de türbesi var. 

Ben ziyaret ettim. Yıldırım bey istersen vekillikten düşünce oraya türbedar olursun. Ne dersin. “Genel başkanımızın umreye gittiğini de rahmetli Oğuzhan Asiltürk'ten öğrendim. 

'Genel başkanınızın umreye gittiğini, Kâbe'de gözünden şarıl şarıl yaşlar aktığını bilir misiniz? 

Bunları CHP’li seçilmiş vekil konuşuyor. Yıldırım bey Kâbe’de yaş akıtsanız ne olacak. Kâbe’nin rabbine inanmıyorsunuz. Kâbe’nin elçisi Hz. Muhammed’in dinine tabi olmuyorsunuz hangi gözyaşından medet umuyorsunuz.

Kaya, "Genel başkanımızın bir huyu var Peygamber soyundan geldiğini de kimseye anlatmaz." diye konuyor. Bu ve buna benzer seçilmişler ne kadar liderine yakın olurlarsa o kadar pirim alıyorlar demek ki. Onun içinde yaşarken kulluğu kime yapacaklarını biliyorlar

Değerli okurlar peygamberin soyunda olan, Allah’ın emrinde dost doğru ben Müslümanlardanım diyenler. Bugün sokaklarda Allah’ın dinin dindarları bile tam iman etmiş değiller.

Kuran’ın emrine uymayan, peygambere teslim olmayan, yığınlar sokaklarda seçilmişlerin oy depoları. Peygamberin soyunda olsanız ne olacak ki. Ebu- Leheb kimin soyundaydı. 

Peygamberin amcası değil miydi? Bırakın bu soy, Kâbe lügatlerini neyseniz öyle olunuz. Bu halk sizde soyunuzu, Kâbe’ye gittiğinizi sormuyor, genel başkanın söylemese de sen bak onun sözcülüğünü yapıyorsun.

Ey seçilmişler bu hayat ilk başladığınızda çıplak geldiniz. Yine bu hayatın sonunda ışıkların söndüğünde nefesiniz kesildiğinde çıplak gideceksiniz. Hayata güçsüz geldiniz, yine güçsüz gideceksiniz.

Parasız, malsız, diplomasız geldiniz. Parasız ve malsız diplomasız ayrılacaksınız. İlk duşunuzu ebeler yaptırdı. Son duşunu da görevli hocalar yaptıracak. İşte senin gibi seçilmişlerin ve canlıların ilk ve son hali bu…

Neden bu kadar liderlerinize kul olursunuz. İbadet edilecek tek ilah Allah, hükümlerine uyulacak tek kitap Kuran, örnek alınacak tek insan ve kul Hz. Muhammed gerisi fasa fiso unutmayın.

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları