Zafer ÇAM

Zafer ÇAM

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

CHP iktidar olmasak ta devlet biziz diyor

A+A-

Demokratik Siyaset öyle kızıştı ki. Seçmende aradığını bulamayan CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu memurları tehdit etmeye başladı.

Milyonlarca atanmış memur AK Parti’nin memuruymuş gibi konuşuyor. Tehdit ettiği Türkiye devletinin memurları değil mi?

CHP iktidara geldiğinde milyonları kapı dışarı koyacak mı dersiniz. Muhalefetin lideri Kılıçdaroğlu hızını alamıyor hata üzerine hata yapıyor.

CHP genel başkanı işi o kadar ilerletti ki. Devletin atanmış memurlarına göz dağı veriyor. Açıkçası tehdit ediyor. Benim soyadım Kılıçdaroğlu diyor..

Devlet memurlarına aba altında kılıç gösteriyor. Her gelen iktidar atanmışları tehdit ediyor. Ne yapsın memurlar her gelen iktidara şirin olmaya çalışıyorlar. Tehdit edilen Türkiye cumhuriyeti devletinin memurları değil mi?

Kemalist, laik zihniyet bundan yirmi dört sene önce yirmi sekiz Şubat kararıyla devletin memurlarını sen dincisin, senin başın kapalı diye kurumlarda atmadılar mıydı?

Kemalist, laik zihniyetin davranışında bu halk AK Parti’yi on dokuz yıldır iktidar etmiyor mu? Huylu huyunda vaz geçmiyor. Yıllar geçse de CHP huyunda vaz geçmiyor.

Geçen gün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bakınız sosyal medya hesabı üzerinden bir video paylaşarak gündemi değerlendiriyor.

Çalışma odasından açıklama yapan Kılıçdaroğlu, "Bugün devletimize hizmet eden memurlarımıza yani bürokratlarımıza önemli bir hususta seslenmek istiyorum" diyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabından paylaştığı videoda bürokratlara.

"Siz Erdoğan ailesinin değil, bu devletin şerefli memurlarısınız. Emir almıştım’ diyerek bu kirli işlerden sıyrılamazsınız. Kamil akla gelmeniz için, Kılıçdaroğlu abinizin, amcanızın bu size son çağrısıdır. Size kanun dışı ne yaptırılıyorsa pazartesi itibarıyla durun" ifadelerini kullanan CHP Genel Başkanı.

Bu sözleriyle kime çağrı yapıyor dersiniz. Bu sözler durduğu yerden konuşulmuyor. Konuşmasında belli ki kendi iradesiyle olmadığı gözlerinde belli oluyor.

CHP bu ne yapsın 1950 den beri halk bir türlü tek başına iktidar etmiyor. Halk bizi iktidar etmezse bizde birlerini çağırırız mı diyor. Bundan altmış yıl önce aynı senaryo yaşanmış.

Celal Bayar ve Adnan Menderes iktidarına karşı başarısız olan. CHP Lideri İsmet İnönü cuntaya ortak oluyor. Halkın seçtiği cumhurbaşkanı ve başbakan ve iki bakan yargılanıyor Cumhurbaşkanı yaştan yırtıyor başbakan ve iki bakanın sonu darağacı oluyor.

Bu tarihten itibaren asker; siyasete müdahil olmayı, siyaseti dizayn etmeyi ve devleti, milletten korumayı kendine misyon edinmiştir.

Sonraki yıllarda bugüne kadar CHP neyse bugün aynı. CHP her zaman iktidar olmasa da devlet benim diyor. CHP bir siyasi parti şunu unutmasın ki devlet her zaman bu ülkede yaşayan insanlar…

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları