Gülay Ertunç

Gülay Ertunç

yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Çocuk istismarına kim dur diyecek?

A+A-

Türkiye önce Eylül sonra Leyla'nın ölümüyle yasa boğuldu. İki küçük yürek, iki minik melek Eylül ve Leyla ve daha niceleri, bu hafta acı haberleri ile içimizi yakan, masum, günahsız iki can, aynı kaderi paylaşarak aramızdan ayrıldılar.

Eylül Yağlıkara tatil için gittiği memleketi Ankara Polatlı ilçesinde bayramın ilk günü, Leyla Aydemir Ağrı’nın Bezirhan Köyünde bayramın ilk günü kayboldu. Aramalar, taramalar, çalışmalar sonucun da küçük Eylül elektrik direğinin bir metre dibine gömülmüş vaziyette, Leyla ise yine dedesinin köyünde ki dere de elleri arkadan bağlanmış vaziyette yüzü suya gömülü bir biçimde bulundu.

Küçük Eylül komşu sandıkları cani, vicdansız, görüntüsü dahi insana benzemeyen yaratık tarafından bisiklete binerken kaçırılıyor, haince darp ediliyor, cinsel istismara uğruyor. Küçük melek henüz altı yaşında, korkuyor, sesini dahi çıkaramıyor, çıkarsa da bu mahlukat tarafından hemen sesi kesiliyor, işkenceye maruz kalıyor, canı acıyor, dayanamayacağı acılar çekiyor, küçük bedeninin tanımadığı, iğrenç istismarlara şahit oluyor ve küçücük bedeni bu acılara daha fazla dayanamayarak yaşama veda ediyor.

Küçük Leyla, henüz üç buçuk yaşında ailesiyle birlikte dedesinin köyüne bayramlaşmaya gidiyor, yaşı itibariyle kendisine gelebilecek kötülükleri algılayabilecek durumda değil, ne oluyor, nasıl oluyor bilinmiyor ama küçük kız ortaklıktan kayboluyor, sanki yer yarılıyor da minik Leyla içine giriyor, o kadarcık kız nereye gidebilir ki? Arama çalışmalarının 18. Gününde derede bulunuyor. Zavallı çocuk açlıktın ölmüş ve onu kaçıran hangi cani ise açlıktan öldürünce de bir süre cesedi saklamış, sonra elleri arkadan bağlı bir biçimde dereye atmış. Bu olayın altından mutlaka ya aile içinden biri, ya da bir komşu çıkacaktır.

Kaybolan çocuklarla ilgili her gün yeni bir haber çıkmaktadır. Maalesef sonrasında çocuklar, büyük bir kısmı ise cinsel istismara uğramış olarak ölü bulunmaktadır. Eylül ve Leyla ilk değildir böyle duyarsız davranılırsa son da olmayacaktır. Pedofili çocukla cinsel istismarı içeren davranışlar olarak tanımlanmaktadır.

Ülkemizde pedefoli önü alınamaz bir duruma gelmiştir birçok insan, pedofilleri; çirkin, yaşlı, izbe yerlerde saklanan ve sokaklardan geçen çocukları seyreden adamlar olarak düşünmektedir. Ancak acı gerçek şu ki; pedofiller, bazen komşularımız, bazen güvendiğimiz arkadaşlarımız, bazen bir din adamı, bazen çocuk bakıcıları, öğretmenler, doktorlar, politikacılar, cemaat liderleri ve hatta aile bireyleri olabiliyor.

Bu ruh hastalığının kimde olduğu bilinemez, bunun için çocuklarımızı bilinçli yetiştirelim, tanımadıkları insanlarla hiçbir yere gitmesinler, verdikleri yiyecekleri almasınlar. Başlarına gelebilecekleri anlatalım ki böyle bir duruma maruz kaldıkların da gelip bize rahatça durumu anlatabilsinler. Çocuklarımız bize yaşadıklarını anlattığı zaman çocuktur, hayal dünyasından uyduruyor diye asla düşünmeyelim. Onları ciddiye alalım ve araştıralım.

Ve en önemlisi kanunlarımız da bu tür suçları işleyenlere karşı sert önlemlerde alınmalıdır. Öyle cezalar getirilmelidir ki bu tür sapkınlar çocukların yanından bile geçmeye korkmalı, idamsa idam, kimyasal hadımsa kimyasal hadım, veya günlük işkence metotları uygulanarak kanırta kanırta ölüm. Bunların hepsini fazlasıyla hak ediyor bu pislikler. Devletimizin en kısa zamanda bu konuyu netleştirmesini bekliyoruz.

Ayrıca da mahkemeye çıkartırken normal insan gibi çıkmasınlar, paçavra giydirsinler bu tür sapık suçluların mahkeme kıyafeti bu olsun. Bizlerin kıyamadığı, gözümüz gibi baktığımız yavrularımıza yaptıkları kötülüğü bin misli ile çekerek, can çekişerek gebersinler.

Dokunmayın günahsız meleklerimize, çekin pis ellerinizi onların üzerinden, yavrularımıza bulaşmayın, hayvan bile sizlerden merhametlidir, sizin gibi sapık değildir. En ağır biçimde cezalandırılın.

Toplum olarak bu duruma duyarsız kalmayın, bugün başkasının çocuğuna yapan yarın sizin çocuğunuza da yapar, Allah hepimizin evladını böyle kötülüklerden korusun.

ÇOCUK İSTİSMARINA , ÇOCUK CİNAYETLERİNE HAYIR!!!!!

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.