Eyüp Kara

Eyüp Kara

yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Çok aydınlandım!

A+A-

Değerli Anadolu Gazetesi okurları. Çarşamba akşamı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu “Bu akşam önemli bir konuyu konuşmak üzere sizi evime davet ediyorum” diye bir tweet atmıştı. Bende merakla bekledim ne açıklayacak diye.

Yine elinde bir belge hükümet yolsuzluk yaptı bunu mu ifşa edecek, ya da ülkenin kurtuluşu için bir reçete mi sunacak diye dikkatle açıklamalarını dinledim hem de sonuna kadar merakım gitsin diye. Bendeki de boş merakmış onca zamanıma yazık oldu desem yeridir.

Kılıçdaroğlu beklenen açıklamayı yaptı. Ve… “Neden elektrik faturalarınız şişirildi? Bir dilim kuru ekmeğinize kim göz dikti? Bu zulme ancak birlikte son verdirebiliriz. Buyurun bu ibret tablosunu konuşalım…” dedi.

Kılıçdaroğlu konuşmasının devamında, “Kasanın ekside olduğunu iddia etti. İktidarın halkın kuru ekmek parasına göz dikildiğini öne sürdü. Yüksek gelen faturalara karşı Kılıçdaroğlu KDV'nin yüzde 1'e indirilmesi çağrısında bulundu. Kılıçdaroğlu “Elektriğe gelen zamların geri alınması gerektiğini” söyledi.

Kılıçdaroğlu, "#SıraSende" diyerek vatandaşlara IBAN numaralarını Erdoğan'a göndermelerini istedi. Zamlar geri alınana kadar elektrik faturalarını ödemeyeceğini açıkladı. Kendilerini tebrik ediyorum çok aydınlatıcı bir yayındı.

Bu açıklama bana hiç masum gelmedi? Ne yazık ki Kılıçdaroğlu’nun bu açıklamaları HDP’nin değirmenine su taşımaktan başka bir şey değil. Ülkesine düşman olan masum insanları gözünü kırpmadan şehit eden bu partinin açıklamalarını destekleyen bu konuşma kanımca şık olmadı ve hoş durmadı.

HDP, elektrik zamlarını bahane ederek tüm il ve ilçe örgütlerine sokağa çıkma çağrısı yaptı. Provokasyonun fitilinin ateşlendiği bildiride, “Halk eylemlerini en güçlü katılımla sahiplenmeliyiz” denilirken, HDP'ye ait parti amblemlerinin kullanılması da yasaklandı.

Evet bu açıklamanın üzerine Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklaması örtüşmüyor mu? Onu destekler bir konuşma değil mi dostlar? Bence mecbur kaldı bu açıklamayı yapmaya. Çünkü seçim zamanı iktidar hayalleri kurarken onların desteği ile seçim kazanacağını umuyor Sayın Kılıçdaroğlu.

CHP’liler de kabul ediyor HDP’nin desteği olmadan büyükşehirlerde zafer kazanmaları mümkün değildi. İnkar etmiyorlar açık açık söylüyorlar biz onlarla kol kola, yan yana yürüyeceğiz ta ki iktidar olana kadar. Tabi olabilirlerse bu “Aziz Türk Milleti” onlara bu şansı verir mi bilmiyorum?

Evet bütün dünya bir ekonomik krizden geçiyor bunu kabul etmek zorundayız. Bazı vatanını sevmeyenler var ki kabul etse de, etmese de bütün dünya bir darboğazda. Bunda pandeminin etkisinin büyük olduğunu artık kabul edin ve kafanızı başka şeylere yorun.

Evet ekonomik sıkıntı her yerde var inkar edemeyiz. Bütün dünyada elektriğe, doğalgaza, benzine zam gelince bizim ülkemizde de haliyle zam geliyor. Çünkü bunları yurt dışından ithal ediyorsun ve onlara para ödüyorsun. Kim kime bedava ne veriyor dostlar?

Ülkesinden yana olamayanların başta da bu sanatçı tayfasının açıklamaları gerçekten mide bulandırıyor. Kendileri lüks evlerde yaşayıp beş para etmez ve küfürden öteye geçmeyen gösterileri ile paraları cukkalarken sesleri çıkmıyor sonra sosyal medyadan devletine verip veriştiriyor. Sizin yatacak yeriniz yok bilesiniz bu vasıfsız sanatçı topluluğu?

Bunlar bir tweet atıyor ortalığı karıştırıyor, ülkesine, devletine vurmak için bekleyen sazan topluluğu da bunu fırsat bilip her türlü hakareti yapıyor. Sonra bu sanatçı bozuntuları bir süre susuyor, sonra tekrar piyasaya çıkıp vatandaşı galeyana getiriyor işte işin acı tarafı da bu olsa gerek.

Ülkesinden yana olamayandan çok şey beklemiyorum, onlara çok görmüyorum. Çünkü onlar alışmış başkaları gelsin bizi yönetsin, ülkeye hakim olsun, IMF’nin kapısında bekleyelim üç beş milyar dolar için. Bunlar eski günleri özlüyor ne yazık ki?

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.