Aysel Ayşe Aygün Özer

Aysel Ayşe Aygün Özer

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

COVİD-19 ve aşı

A+A-

Evet sevgili Anadolu Gazetesi okuyucuları bugünkü yazımızda aşı dan bahsedeceğiz COVİD-19 hayatımızdan bir türlü çıkmadı. Aşı dedik, ilaç dedik fakat net bir çözüme henüz ulaşamadık.

Aşı olan ve olmayan diye ikiye bile bölündük. Bazı siyasi liderler imiz bu konu hakkında güzel açıklamalarda bulundu. Yeniden Refah Partisi'nin Kurucusu Sayın Fatih Erbakan başkanımız şöyle bir açıklama yaptı; Aşı zorlamasını da çok uygun görmüyoruz kişisel tercihler konusunda saygılı olmak lazım diyorlar. Hatta diyorlar ki LGBT bir kişisel tercihtir kimsenin kişisel tercihine karışamazsın. O zaman aşı olmak da kişisel bir tercihtir.

Aşı olmayanı üniversiteye almam, uçağa bindirmem diyorlar, peki LGBT bireylerini üniversiteye almayalım dense uçağa bindirmeyelim dense AVM'ye sokmayalım dense inanın orada büyük kıyamet koparırlar. Kişisel tercihlere nasıl müdahale ediyorsunuz” diye. Peki o zaman bu da bir kişisel tercih. Zorlamak uygun değil diye açıklamada bulundu Sayın Fatih Erbakan.

Sevgili okurlarım aşılamanın çok yüksek olduğu ülkelerin tamamında aşıdan sonra pozitif vaka sayıları da rekor seviyede artıyor fakat bununla ilgili de gerçeği söylemiyorlar.

ABD Hastalık Kontrol Ve Önleme Merkezleri Direktörü Rochelle Walensky, Koronavirüse “Karşı tam olarak aşılanmış kişilerin dahil delta varyantını başkalarına bulaştırabildiğini” söyledi.

Bakın sevgili okurlarım Pfizer yıllık satış tahminini yüzde yirmi dokuz arttırarak 33,5 milyar dolara yükseltti. Şirket delta varyantı için yeni aşı üretildiğini duyurdu.

Sorum şu? Mevcut aşı delta varyantına da etkili diye açıklama yaptılar. O halde neden yeni aşı?

Kafamızda bunun gibi bir sürü sorular. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, ATV ve A Haber ortak yayınında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulunurken "zorunlu aşı" sorusuna da cevap verdi.

ABD'de ve Avrupa ülkelerindeki aşı olmayanlara yönelik bazı mekanlara girişlerin yasaklandığı ve Türkiye'de de böyle bir uygulama olup olmayacağı yönündeki soruya cevap veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ben aşıya zorlamadan yana değilim. Bilim Kurulu, bununla ilgili bir çalışma yapacaktır. Burada gönüllülük esasına dayalı olarak bu süreci işletmek en isabetli olanıdır. Gönüllülük esasına göre bu işi yaparsak neticesi de hayır olacaktır” ifadesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, fondaş medyanın "zorunlu aşı" dayatmasına prim vermedi.

Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan aşı g

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları