Ferhat Ünal

Ferhat Ünal

yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Çukur siyaseti

A+A-

Tüm düşünceleri bir kenara bırakalım. Bir aile, bir anne ve çocuklarının yaşadığı ev başta İBB ve Cumhuriyet Gazetesi tarafından hedef gösterilip adresi ifşa ediliyor. Sonrasında CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun ekibi bu evi fotoğraflayıp keşfe çıkıyor.

Siz eşkıya mısınız? Mafya mı? Bu olay tam bir rezalet. Şaşırdık mı hiç şaşırmadık. Canan Kaftancıoğlu'nun talimatı sonrası CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özcağdaş, Cumhurbaşkanı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un evinin fotoğraflamak isterken polislere yakalandı. Soru şu, o fotoğraflar kime servis edilecekti?

Amacınız nedir onu söyleyin millet bilsin? Yeni bir Savcı Selim Kiraz vakasını yaşatmak mı istiyorsunuz yoksa? Artık yeter, insanların sabrını zorlamayın.

Başta belediye olmak üzere her yeri ne idüğü belirsiz insanlarla doldurdunuz. Size sanırım demokrasi fazla geldi. Güya gözetim için gitmiş, pardon da. Gözetim görevini, ne zamandan beri hangi yetkiyle ilçe başkanları yapıyor.

Cumhurbaşkanı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun'un eşi Fatmanur Hanım ve çocukları varken, gece yarısı eve gidip fotoğraf çekmek nasıl bir ahlaksızlık. Siz kendinizde böyle bir hakkı nasıl görürsünüz. Utanmadan birde sözüm ona çağdaşız diye geçinirsiniz.

Utanın diyeceğim ama sizde yüz yok. İbret-i alem için bunları ters kelepçeyi takıp sokaklarda sürüyerek götüreceksin. Bu olay bunların yanına kalmaması lazım. Bu benim temennim. Devletimiz doğrusunu bilir.

Edepsizliğin de dik alası, bu nasıl insan, aile kavramı mahrumiyeti yok mu? Ucuz insanların işi ucuz. Görünen o ki CHP’nin Üsküdar’daki teşkilatlanması, atadığı ilçe başkanından ibaret. Röntgencilik gibi “basİT” siyaset işi de CHP’nin İLÇE BAŞKANINA kalmış yazık!

İşte vizyon, işte seviye, işte CHP siyaseti. Siyaseti Kemal Kılıçdaroğlu’dan öğrendikleri çok belli. Devlet solunum cihazı üretince CHP’de altta kalmamak için yerli CANLI röntgen cihazı üretmeye başlamış anlaşılan. İnsanların özel yaşam alanlarını dikizlemek te nedir?

Fahrettin Altun’u eleştirebiliriz Fatmanur Hanım’da topluma mâl olmuş bir kişilik onu da eleştirebilirsiniz. Bir usulsüzlük yapıldığını düşünüyorsanız mahkemeye de verebilirsiniz. Gelgelelim bir aileyi “mahreminde” rahatsız etmek, siyaset değildir.

CHP İstanbul İl Başkanının ve Üsküdar İlçe Başkanının yapmaya yeltendikleri şeyin siyasetle, kamu menfaatiyle bir alakası yoktur. Siyaset mecrasında kalmalı, evlerimiz, mahremlerimiz siyasi hesaplaşmanın mecrası değildir, olmamalıdır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesini yöneten bir siyasi partiden bahsediyoruz. Varsa şüphelendiğin bir şey ararsın zabıtayı ihbar edersin. O zaman herkes şüphelendiği yerin gidip fotoğrafını çeksin.

Anlamadığım bir şey var. İBB başkanı CHP'li, istedikleri bilgiyi oradan temin edilebilirler. Neden gece gidip böyle bir iş yapıyorlar?

Anadolu da gitsinler eşi evde olmayan bir evin önünde 5 dakika dursunlar, fotoğrafını çekmeye kalksınlar, bakın ne olur. Özel Harekat gelse o kişiyi kurtaramaz. Yapı denetimleri ilçe başkanının vazifesi değil, İBB'nin görev alanıdır. Kamuoyu evde çoluk çocuğun bulunduğu evi fotoğrafla demiyor.

Amaç olay çıkarmak, samimi olsaydılar bilgi ve belgeyle yandaş medyada yayınlamak olacaktı. 2023 seçimlere hazırlanmak amaçlı yapılmış bir hareket. Anladım, bunlar üzüm yemek istemiyorlar bağcıyı dövmek istiyorlar. Amaçları provakasyon.

Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, Canan eş başkandan izin, almadan görevden mi alabilir. Kılıçdaroğlu partisini marjinal bir parti yapmıştır. Görevden alması biraz. Bir takım çevreler buna izin vermez bence. Bunların hiç biri kendi irade ve akıllarıyla bir şey yapamazlar.

İnanılır gibi değil herif suçüstü yakalanıyor. Bir de arsız arsız yine geleceğim diyor. Köpeksiz köy bulmuş değneksiz geziyor. Devlet ne yapsın bunlarla mı yoksa korona virüsle mi uğraşsın arkadaş nasıl bir siyaset çizginiz var sizin?

Devlet ayrıca bunlar içinde "BİLİM KURULU" oluşturmalı. Milli güvenlik sorunudur bu zihniyet. Halledilmeliler. Öncelikle Fatmanur Hanım geçmiş olsun. CHP Üsküdar İlçe Başkanı hakkında ısrarlı takip suçundan, özel hayatın gizliliğinin ihlali, konut dokunulmazlığının ihlali gibi suçlar için gereken yapılmalıdır. Emniyet Genel Müdürlüğü ve İç İşleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun gerekeni yapacaklarından eminim.

Ulan bir gün iyi bir şey yapın ağzıma kürekle vuracağım:))

İşiniz gücünüz film fırıldak. Ya siz gerçekten virüsten beter bir vakasınız. Biliyorum sizde bu kaset işi çok tuttu da buradan ekmek çıkmaz. Hadi başka kapıya…

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.