İhsan Akça

İhsan Akça

yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Daha ne kadar zulüm edeceksin

A+A-

Komşumuz Suriye’nin durumunu ele alarak bu durumun her devlete her millete örnek olmasını diliyorum. Komşumuz Suriye halkının beş altı yıldır çektiğini Allah hiçbir millete çektirmesin. Halkına bu zulmü çektiren Esat Efendi bir milyondan fazla kadın erkek çoluk çocuk insanını öldürdün. Halende öldürmeye devam ediyorsun. Bu öldürdüğün masumları terörist olarak mı görüyorsun. On milyondan fazla insanın vatanını terk etti. Başta Bağdat olmak üzere Suriye’nin dörtte üçünü harabeye çevirdin. Bütün bunları oturduğun makamı korumak için yaptın değer mi bu makam bu kadar cana bu kadar mağdur olan halkına.

Hele o makamın için o topraklarına sokmadığın düşman askeri kalmadı bunların bir kısmı güya seni korumak için bir kısmı terör örgütlerini yok etmek için geldiler. Suriye’nin toprakları silahla doldu. Hepsinin amacı aynıydı. Senin her imkânını sömürmek senin sayende oralarda mekân temin etmek ama sen hiç düşünmedin. Ne yurt koydurdun sen de koymadın halkıyın canı namusu ayakaltında kaldı. Hepsi de conilerin elinde kaldı. Senin rızan olmadı ama senin toprağına Türk askeride girdi. Türk askerinin amacı Bağdat’ı bombalamak her yeri yakıp yıkmak değil senin korumadığın halkıyın namusunu korumak onların yurtlarında yaşamasını sağlamak idi. Bunun için sınırlarımızdan Türk toprakları rahatsız edenlerin haddini bildirmekte Türk askerinin görevi oldu. Türk askerinin dışındaki dış devletlere ait emeller toprak edinmek üstler kurmak, Akdeniz’e senin toprağından inmekti ona da muvaffak oldular bütün bunlar senin sayende oldu.

Milletini bu kadar perişan eden bir yöneticiyi bu dünya bir daha göremez.  Senin milletinin suçu neydi keyfi yönetimi yumuşat, milletine haklar tanı, onlarda insan gibi yaşayabilsin onların isteklerini yerine getirmek bu kadar zor muydu? Seni eski dostların halkıyın isteğini yerine getir onların haklarını ver sende makamını koru diye zannederim çok ikaz etmişlerdir. O ikazları dinleseydin yurdunu bu duruma getirmeseydin daha iyi olmaz mıydı? Şimdi senin de hiç rahat olmadığını bütün dünya biliyor ama yanlışlarından hala dönmüyorsun. Hiç olmazsa 2018 yılını bari milletine zehir etme. İnadından vaz geçte halkıyın topraklarına dönmesine yurtlarının bir an evvel tamir edilmesine fırsat ver. Gittikleri yerde ne kadar rahat gibi görünüyorlarsa da onların bütün özlemi kendi yurtlarıdır. Onlar yurtlarına dönsün topraklarındaki yabancı askerlerde yurdunu terk etsin sen de vatandaşının isteklerini yerine getir. Eğer isterlerse makamını koru ama ne pahasında olursa olsun hem sen hem de yandaşların halkını öldürmeye devam etmeyin.

Halkının ıstırabı seni rahat uyutmaz. Bunu sende anlamışındır. Senin de ailen var onlar senin için ne kadar önemli ise halkıyın da o kadar önemli olduğunu bu güne kadar anlamadıysan bundan sonra bari anla. Bu yazıyı niçin yazdın diyenler olur, kendi şehrimizde bile cami kapılarında kucağında çocuğuyla yardım isteyen Suriyelileri gördükçe dayanmak mümkün değil. Takdir bizim halkımızın, bu zalim yöneticiler tarafından perişan olan insanların acısına ortak olmak için yazmaya çalıştım hoş görünüz.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.