İhsan Akça

İhsan Akça

yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Daha neler duyacağız

A+A-

Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir bütündür, bu bütünün iki parçası vardır büyük parçası Anadolu küçük parçası ise Avrupa kıtasındaki Trakya’dır, bunun ikisinin bütünü ise Türkiye Cumhuriyeti Devletidir. Bunu 1920 yılından beri bilmeyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olabilir mi? Devletimizin sınırları içinde bir bütün olan yurdumuzda bazı seslerin yanlış estiği görüyoruz, bunu söyleyenler ne istiyorlar, acaba Irak ve Suriye gibi olmamızı mı bekliyorlar.

Bu sözlerin temeli sözüm ona güvenlik bölgesi oluşturmak isteyen Amerika Birleşik Devletlerinin (Çekiç güç) denilen askerlerini doğuda konuşlandırdılar, onlar hava sahamızı kapattılar Avrupa’nın da istediği yurdumuzun doğusunda bir Kürt Devleti kurmayı planlayanlar onun için oradaki masum Kürt halkımızın bazılarını kandırarak PKK ve diğer terör örgütlerini oluşturmuşlardı. Bu oluşuma Avrupa ve diğer ülkelerden de terörist getirerek güç oluşturmuşlar, yurdumuzun doğusunda Diyarbakır’ımızı başkent olarak gösteren coğrafyalar bile yayınlamışlardı.

O yörede yaşayan vatandaşlarımızı mağdur ezilen bir toplum gibi göstererek onları devletlerine karşı isyan ettirmeye çalışmışlardı. Terör örgütü de bazılarını kandırarak bazılarını korkutarak eleman temin etmişler, onlara uymayanları öldürmüş, evini, okulunu camisini yakmış hayvanlarını ellerinden almış, birçoklarını köylerinden mezralarından etmişlerdi bu sıkıntılar otuz beş kırk senedir devam etmiş en sonunda devletinin yanında olan yöre halkıyla askeri ve polisiyle terör belasını yok etmeye çalışmış bunda da büyük ölçüde başarılar sağlayarak yöre halkını huzura kavuşturmuş köyüne ve mezrasına gitmeyi tekrar sağlamış.

Türkiye Cumhuriyeti Devletini kimsenin bölemeyeceğini seksen iki milyonun devletiyle ve milletiyle bir olduğunu göstermiştir. Bunu hazmedemeyen bazıları devletimizin sağladığı hürriyet sayesinde, basın özgürlüğünden de faydalanarak Amerika ve Avrupa devletlerinin düşündükleri fakat yapamadıklarını dillendirerek Türkiye’mizin doğusunu (Kürdistan) olarak ifade etme cesaretini göstermiştir. Bu mu demokratik hak? Bu mu özgürlük? Bu mu devletine, milletine sahip çıkmak?

Bunu söyleyenler bu topraklarının vatan olabilmesi için ne kadar Şehit verildiğini bu vatanın topraklarının Şehit kanlarıyla sulandığını ne zaman unuttular. Nedir bu vatanın bir parçasını Kürdistan olarak görmek ve göstermek istemek bu nasıl bir duygu, doğudaki halkımız devletine bağlı vatanına sahip çıkan doğusuyla batısıyla yurdunun bir bütün olduğunu bilen ve savunan vatan evlatlarıdır. Bunları hiç kimse teröre boyun eğdiremez terörün emrine sokamaz onu sokmaya çalışanlar kendilerini o kör kuyuya düşenlerdir.

Sözün özü ve ana fikri bu vatan doğusuyla, batısıyla kuzeyiyle, güneyiyle bir bütündür kimse bölemez, yurdun her karış toprağında Mehmetçiğin izi ezanın sesi bayrağın dalgalanmasını kimse engelleyemez bu millet buna hiçbir zaman müsaade etmez, bunu bütün dünya öğrendi ama halen içimizde bunu anlamayanlar varmış. Öğrenemediler, onlara bunu öğretmek millet olarak hepimizin görevidir.

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.