Adem Ünal

Adem Ünal

Yazarın Tüm Yazıları >

Dava ve güven

A+A-

Oysa insanlar her daim cinayet işler bazen tek bir sözüyle bazen tek bir bakışıyla. Sevilmeyi beklememeli belirsizlik insana yapılmış en kötü şeylerden bir tanesi sanırım.

Kendini yetiştirememiş her insandan uzaklaşmalı. Bugün hayatınızda olan ama yarın yok gibi davranan herkesten.

Zaman insana birçok şey öğretir. Keşke tanıdığımız her insan ilk günkü gibi kalabilse. Canını yoluna feda edersin yine de yapmasaydın derler insanoğlu nankör varlıktan başka bir şey değil.

Bazı gerçekler ile yüzleşmen için uzaklaşman gerekli çok uzaklaşma belki de işte bu uzaklaşmada karşınızdaki insanı daha iyi tanırsınız.

Herkesin içinde bir çocuk vardır ama zamanla onu koruyabilmen için ona zarar vermemek için dünyanın bir ucuna gitmek ister insan her şeyden herkesten uzak bir diyar. Sonra kimseye güvenemezsin her aynaya baktığında onu görürsün o kadar güçlüyken. Ama sessiz sakin bir köşede çaresiz beklerken. Hayat arkanda duranlarla arkandan vuranlara karşı verdiğin bir mücadeledir. Bazı insanlarla iki kez tanışırsın.

Bazı zamanlar içinde defalarda mahkemeler kurulur bazı yerlerde siz bazı yerlerde karşınızdaki insanlar kazanır. Tüm davalar ise birbirine güvenmiş insanlar arasında olmuştur.

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları