AYT sayısal Türkiye birincisi Ankara'dan çıktı

AYT sayısal Türkiye birincisi Ankara'dan çıktı

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YSK) Alan Yeterlilik Sınavı (AYT) sayısal Türkiye birincisi Ankara’dan Şebnem Sarı adlı öğrenci oldu.

A+A-

ÖSYM tarafından bu yıl gerçekleştirilen YSK sonuçlarına göre Özel Evrensel Okulları, 1 AYT Sayısal birincisi başta olmak üzere ilk binde 7, ilk 3 binde 21, ilk 5 binde 26 derece elde etti. Özel Evrensel Okullarında 30 yıldır görev yapan Genel Müdür Semra Büyükağaoğlu, başarılarının altında yatan temel nedenlerin azim, kararlılık, çalışma, düzen ve disiplin kavramları olduğunu belirterek, eğitimde sürekliliğin önemini vurguladı. Şu anda başarıya ulaşan öğrencilerin yıllardır kendileriyle birlikte olduğunun altını çizen Büyükağaoğlu, “İlkokuldan beri kucağımızda büyüttüğümüz çocuklarımız istedikleri hedeflere ulaştılar. Velilerimiz çocukları bize emanet ettikten sonra onların çocukları bizim çocuklarımız oldu” diye konuştu.

Büyükağaoğlu, sınav sonuçları sonrasında yaşadığı mutluluğun tarif edilemeyecek boyutta olduğunu söyleyerek, “Kelimelerle anlatılmaz, yaşanır. Ben onlardan çok heyecanlıyım. Arkadaşlarım çok daha hevesli ve heyecanlı. Sonuç güzel olduğunda da mutluluk tarifsiz bir kelime” şeklinde konuştu.

TÜRKİYE 22. OLDU

İlkokul 1. sınıftan beri öğrencileri olan Şebnem Sarı'nın YKS Alan Yeterlilik Sınavı (AYT) sayısal Türkiye birincisi olduğunu kaydeden Büyükağaoğlu, “Şebnem, AYT'de çıkan 80 sorunun 80'ine de doğru cevap verdi. Aynı zamanda genel sıralamada da Türkiye 22'incisi oldu. İlk binde 7 derecemiz, ilk 3 binde 21 derecemiz, ilk 5 binde 26 derecemiz var. Bu başarı, tüm çocuklarımın, tüm öğretmenlerimin, tüm ekibimin, velilerimin başarısı. Biz kocaman bir aileyiz. Evrensel ailesinin birer bireyi olmaktan dolayı yıllarca gururlandık, bugün çok daha gururluyuz” şeklinde konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.