Genç Girişimciler; CHP Lideriyle  Ekonomiyi Konuştu

Genç Girişimciler; CHP Lideriyle  Ekonomiyi Konuştu

Nezih Allıoğlu başkanlığındaki GGYD Yönetimi’nin, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nu ziyaretinde gündem, ekonomiydi. CHP Lideri, “Bu günleri de aşarız” derken, GGYD’liler daha çok üretim

A+A-

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD) Başkanı M.Nezih Allıoğlu, yönetim kurulu üyeleri ve kurul başkanları, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu parti genel merkezinde ziyaret etti. CHP Sözcüsü Faik Öztrak’ın da hazır bulunduğu ziyarette Başkan Allıoğlu, GGYD’nin 2003 yılında kurulduğunu, sayıları 450’ye ulaşan üyelerinin, sahip oldukları işletmelerinin birinci veya ikinci kuşak temsilcileri ya da profesyonellerden oluştuğunu söyledi. Reel sektördeki diğer sanayici ve işadamları gibi, GGYD’lilerin de sıkıntılı bir süreçten geçtiğini anımsatan Başkan Allıoğlu, ekonomik sıkıntılardan kurtuluşun, daha fazla yatırım ve üretimde olduğunu bildirdi. Ekonomide reform ve adil yargının Türkiye’nin öncelikleri olması gerektiğinin altını çizen Başkan Allıoğlu, “Reel sektörün yegane beklentisi istikrardır” dedi.

20190710--ggyde-chp-ziyaret--018.jpg

SİYASETÇİLERE BİR ŞEY OLMAZ

CHP Lideri Kılıçdaroğlu da ekonomik krizin reel sektörü etkilemeye başladığını ve bunun bir süre devam edeceğini kaydetti. Kılıçdaroğlu, “Siyasal istikrar bozulursa, demokrasi ve hukuk algısı çok bozulursa ve bu konuda dünyaya söyleyecek sözümüz kalmazsa büyük sorunlar bizi bekliyor demektir. Siyasetçilere bir şey olmaz ama istihdam yaratan, üretim yapan, ihracat yapan, ülkeye döviz getiren, riski üstlenen sizler için bunun bedeli biraz daha ağır. Dolayısıyla sorun Türkiye’nin sorunu ama aşarız. Keşke dediklerimizi kabul etseler, bizim önerdiğimiz çerçevede ekonomi politkası izleyebilseler. Geçen yıl ağustos ayında kendilerine sunduğumuz ve süratle yapılması gereken düzenlemeleri içeren 13 maddelik öneri paketimizi kabul etmediler” diye konuştu.

ÜRETİMDEN KOPTUK

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, bugün dövize bağlı borçları olanların sorunlarının daha ağır olduğunu, Türkiye’nin sadece sanayiden değil üretimden koparıldığını da kaydetti. Güçlü ülke ekonomisi için Türkiye’nin teknoloji üretmesi gerektiğinin altını çizen Kılıçdaroğlu, “Katma değeri yüksek ürün üretmemiz için de üniversitelerin bilim üretmesi gerekiyor. İran üniversitelerinin ürettiği bilgi sayısı Türk üniversitelerini geçti. Bunu öğrendiğimde inanamadım. Ama aşacağız” ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu, Belediyeler Bakanlığı kurulacağı yönündeki iddialarla ilgili bir soruya ise şöyle yanıt verdi: “Böyle bir çılgınlık yapacaklarını sanmıyorum. Ne yaparlarsa yapsınlar biz belediyeleri iyi yöneteceğiz. Belediyeleri şeffaf yönettiğimiz sürece, her kuruşun hesabını verdiğimiz sürece önümüzde hiçbir güç duramaz.” açıklamasında bulundu.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.