Enver Baltaş

Enver Baltaş

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Dünyayı güzel yürekli cesur insanlar kurtaracak

A+A-

Yaradılış fıtratı gereği insanoğlu güç ve hakimiyete eriştikçe dahası dahası dahası der. Arzuları ve talepleri onu sonsuz güce talip olmaya ve hakimiyet duygusuyla son perde ilahlık iddiasına kadar götürür ve bu tarihte defeatle tekrarlanmıştır.

Dünyadan firevun, Nemrut gibi gaddar kibirli ve küstah insanlar gelmiş geçmiştir. Her hadsizin karşısına mutlaka bir Musa bir İbrahim çıkmıştır. Sanmayın ki dünya kötülerin dünyası. Dünyayı yaşanmaz kılanlara inat cesur yürekli güzel insanlarda var elbet.

Çağımıza baktığımızda haddi aşan ve insanlığı bir kez daha ipotek altına almak isteyen deccal tarifine uyan küreselciler diye adlandırılan kandan beslenip korku yayarak ve çıkar ortaklarıyla birlikte insanlın üzerine kabus gibi çökmüş sözde kurtarıcı kılıklı şeytanlarla karşı karşıya insanoğlu.

Yeniden cesur yürekli inanmış insanlara görev düşmekte. Onların şifrelerini deşifre edecek, kurulan tezgahları bozacak, hakkın ve haklının sancağını sallayacak güzel yürekli cesur insanlara büyük görevler düşmekte.

Henüz büyük saldırılar gelmeden korkutmak isteyenlerin aslında korkudan beslenenler olduğunu bilerek. Kokuyu korkutacak cesur yürekler. Sadece doğrudan yana olabilecek hakkı savunacak korku dalgalarının frekanslarını korkusuzca kırabilecek cesur yürekler. Ölümle korkutanlar korkanları öldürürken birer birer sırasını bekleyen değil de sıralamadaki zincirin halkasını kırıp atabilen cesur yürekler. Beden insana verilen en kutsal emanettir kutsalını tahrip ettirme, susma, sorgula, araştır, istişare et, elbet doğru vardır ve seni korkuyla esir etmelerine müsaade etme.

Tek cesur gür ses dalga dalga yankı bulacaktır tüm dünyada . Haydi sese ses ver dalga dalga yenelim korkutmak isteyen korkak deccalleri. Şunu unutma organize olmuş küçük sayılar dağınık kitlelere hükmederler. Ya varlığın hak yolunda cesur yüreklere sinerji olur ya da sesiz sedasız kurbanlık misali beklersin sıranı. Ses verecek cesur yüreklere selam olsun…

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları