Aysel Ayşe Aygün Özer

Aysel Ayşe Aygün Özer

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Düşünün ve sorgulayın 

A+A-

Merhaba sevgili Anadolu Gazetesi okuyucuları. Kısa bir ara verdim. Neden biliyor musunuz? Şaşkınım olanlara şaşkınım. Sorguluyorum ama aklım almıyor. Herkes bir birine dert yanıyor ama yapılacak bir şey yok deyip yola devam ediyorlar. 

Ya arkadaşlar bir durun, bir düşünün ama sesli bir düşünce olsun. Yolun sonu nereye diye bir bakın? Marketler pazarlar uçuyor, bırakın kilo kilo almayı, artık bir tanenin yarısını alanlar var pazarlarda. 

Ben gerçekten şaşkınım. Bazı markette bir kilo kaşar peynir 60 TL yazık ya gerçekten yazık.  Bu nedir Allah aşkına. Halk ekmek kuyrukları onları demiyorum bile. 5 kilo un 48.90 daha yeni bir zam da akaryakıta geldi 

Benzinin litre fiyatına gece yarısından geçerli olmak üzere 63, motorinin litre fiyatına ise 94 kuruş zam geldi. Millet olarak huzurlu bir şekilde evlerimizde ne otura biliyoruz ne yatabiliyoruz. 

İş sahibi olan ayrı bir sıkıntı çekiyor işçi olan ayrı bir sıkıntı tamam asgarî ücret 4.253.40 yükseldi lakin yine olmadı artış güzel ama giderler fazla ve pahalı hiç bir anlamı kalmadı. Cebimizde ki sökük hiç kapanmadı akıyor sürekli 

Yeni yılın ilk günü elektrik zammı geldi. Elektriğe mesken, sanayi ve ticarethane abone grupları için vergi ve fonlar dahil ortalama yüzde 52 ile yüzde 130 arasında değişen oranlarda zam geldi. 

Doğalgaz da keza öyle oldu. Sıkıntı olmasın demiyoruz illa bir sıkıntı olacak ama bu milletin yediği bir kuru ekmeğe yansıyorsa sıkıntı büyük demektir. Dört kişilik bir aile kahvaltı da dört değil iki yumurta haşlıyorsa sıkıntı büyüyor demektir. 

Gıdada zam oranı yüzde 60’ı geçen ürünler. Temel gıda ürünleri ve içeceklerde bu yıl ciddi fiyat artışı yaşandı. En temel gıda ürünlerinin fiyatları yüzde 50 ile yüzde 115 arttığı görülüyor. Zirvede yüzde 115 ile patates ve yüzde 114 ile margarin var. Patlıcan fiyatı ise son 1 senede yüzde 97 zamlandı. Tavuk eti ve buğday unu fiyatındaki artış yüzde 86 oldu. Kahve de yüzde 84 zamlandı. 

Ve halâ ortada haksız bir rekabet. O çok aldı biz az aldık gibi yazık gerçekten çok yazık. Hepsi bir biri ile yarış içerisinde en başından beri diyorum bir yerde kapanmayan gittikçe büyüyen bir uçurum var.  

Hastanelerde muayene olmak için sıra bulamıyoruz eczanelerde ilaç yok bunları bizzat kendim yaşadım eczane eczane ilaç aradım yok, depoda yok gerçekten merak ediyorum ne oluyor? 

Bu yolun sonu ne bizlerde millet olarak bilmediğimiz ama savaşmayı bile göze aldığımız bir gemide kürek çekiyoruz yorulmadan o mutlu hedefe varmak istiyoruz. 

Birde şunu ilave etmek isterim bu durumu fırsata çevirip aç gözlülük yapmayın zamlanacak diye elinizde deponuzda mal saklamayın şeffaf olun. Bir Müslüman her zaman din kardeşinin yanında olur onun düşkünlüğünü fırsata çevirmez Müslüman, Müslümanın hakkını gözetip kollayandır. 

Saygılarımla… 

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları