Anadolu Vakfı ‘Değerli Öğretmenim’ Projesi​​​​​​​ Ankaralı Öğretmen ve Yöneticiler için Youtube’da

Anadolu Vakfı ‘Değerli Öğretmenim’ Projesi​​​​​​​ Ankaralı Öğretmen ve Yöneticiler için Youtube’da

Anadolu Vakfı, Değerli Öğretmenim Projesi kapsamında Ankaralı öğretmen ve yöneticilere Youtube canlı yayını ile Davranış Yetkinlikleri Yönetimi eğitimi verdi. 17 Haziran’daki eğitime öğretmen ve yöneticiler büyük ilgi gösterdi.

A+A-

Anadolu Vakfı ‘Değerli Öğretmenim’ Projesi Ankaralı Öğretmen ve Yöneticiler için Youtube’da

Anadolu Vakfı, COVID-19 pandemisi nedeniyle online platforma taşıdığı Değerli Öğretmenim Projesi kapsamında Ankaralı öğretmen ve yöneticilere Youtube canlı yayını ile Davranış Yetkinlikleri Yönetimi eğitimi verdi. 17 Haziran’daki eğitime öğretmen ve yöneticiler büyük ilgi gösterdi.

Anadolu Vakfı, tamamlayıcı eğitimlerle öğretmen, idareci ve öğrencilerin bilgi ve becerilerinin artırılmasını hedeflediği Değerli Öğretmenim projesi kapsamında 17 Haziran’da Ankaralı öğretmen ve yöneticilerle buluştu. COVID-19 pandemisi nedeniyle eğitimlerin uzaktan erişim araçları; Zoom, Adobe Connect ve Teamlink uygulamaları üzerinden devam ettiği projede Ankara’daki eğitimcilere bu kez Youtube canlı yayını ile Davranış Yetkinlikleri Yönetimi eğitimi verildi. Eğitimlerin içeriğini gündem doğrultusunda yeni konularla zenginleştiren Anadolu Vakfı, Davranış Yetkinlikleri Yönetimi eğitimi ile özgeçmiş, iş tanımları, eğitim planları ve kariyerin dünü-bugünü-yarını konularında aydınlatıcı, fark ettirici ve fark yaratıcı olarak fayda sunmayı amaçlıyor.      

Eğitim sistemine kişisel gelişimi önemseyen bir bakış açısı kazandırmayı hedefliyor

Değerli Öğretmenim projesi kapsamında verilen eğitimler İl Milli Eğitim Müdürlükleri iş birliği ile uzaktan erişim araçları üzerinden devam ediyor. İçeriğine “Öğrencilerin Karar Süreçlerine Katılımı, Çevre Bilinci/Ekolojik Farkındalık, Yeni Dünyada Yeni Eğitim Yaklaşımları, Dijital Vatandaşlık, Nerede Kalmıştık?, Yaratıcı Düşünme, Dijital Okuryazarlık, Ya Corona Bir Öğretmense, Fırsat Eşitliği” isimli yeni eğitimlerin eklendiği proje; eğitim sistemine araştıran, sorgulayan, toplumsal sorunlara duyarlı ve çözüm odaklı; özgüven sahibi, mesleki yeterliliğe sahip, kişisel gelişimin sürekliliğini önemseyen, evrensel değerleri dikkate alan bir bakış açısı kazandırmayı hedefliyor. Proje kapsamında öğretmenlerin ve eğitim alanındaki yöneticilerin başarılı birer sosyal girişimci olabilmeleri için ihtiyaç duydukları bilgi ve becerilerin artırılmasına, bir problemden veya bir ihtiyaçtan yola çıkarak projeler geliştiren, sürdüren ve sosyal dönüşümü sağlayan yetkinlikleri ile toplumsal ve sosyal ihtiyaca yönelik sürdürülebilir sistemler kurabilme becerilerinin geliştirilmesine yönelik seminer ve eğitimler hayata geçiriliyor.  

Sosyal girişimcilik konusunda öncü

‘Sosyal Girişimcilik’ konusunda öncü olan Değerli Öğretmenim projesi ile “Çözüm Odaklı ve Proje Tabanlı Düşünebilen Yeni Kuşaklar” yetişmesini desteklemek hedefiyle tamamlayıcı eğitimler veriliyor. Toplumsal sorunların çözülebilmesi için toplumun önemli değişim öğelerinden biri olan öğretmenler ve yöneticiler aracılığıyla farkındalığın artırılması, yaratıcı ve yenilikçi projelerin ortaya çıkmasının sağlanması, sosyal girişimcilik ve projeler alanında öğretmenlerin ve dolaylı yoldan gençlerin kapasitelerinin artırılması amaçlanıyor. Değerli Öğretmenim projesi ile 6 yılı aşkın sürede 51 ilde 90.000’in üzerinde öğretmene ulaşıldı. Proje kapsamında Türkiye’nin dört bir yanında öğretmenlerin yanı sıra eğitim alanında görev yapan yöneticilere, okul idare ekiplerine ve lise öğrencilerine yönelik eğitim programları düzenlendi.  Proje ile ayrıca bugüne kadar 3 binin üzerinde proje başvurusu alındı. Toplumun sorunlarına yenilikçi ve uygulanabilir çözümler getirmeyi teşvik etmek amacıyla ‘Sosyal Girişimcilik Proje Yarışmaları’nın düzenlendiği projede bugüne kadar gerçekleştirilen 9 yarışma ile 240’tan fazla ödül verildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.