Ankara Üniversitesi'nde çevrimiçi uyum başladı

Ankara Üniversitesi'nde çevrimiçi uyum başladı

Ankara Üniversitesi ‘Üniversite Uyum Programı’ kapsamında ilk buluşma, Rektör Prof. Dr. Necdet Ünüvar’ın katılımıyla Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi (DTCF) akademisyen ve öğrencileri ile çevrimiçi gerçekleşerek başladı.

A+A-

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar öğrencilere seslenerek, “Pandemi sürecini mümkün olduğunca fırsata çevirelim. Ben bu süreçte kitap okuma sitelerini keşfettim, yürürken kitap dinliyorum, size de tavsiye ediyorum. Pandemi bitince de çaya bekliyorum” dedi.

Ankara Üniversitesi ‘Üniversite Uyum Programı’ kapsamında ilk buluşma, Rektör Prof. Dr. Necdet Ünüvar’ın katılımıyla Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi (DTCF) akademisyen ve öğrencileri ile çevrimiçi gerçekleşerek başladı.  Programın açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Ünüvar, öğrencilere ‘hoş geldiniz’ mesajını iletip 6 Ekim’de Akademik Yıl Açılışının yapılacağını hatırlatarak, “Pandemi şartlarında belki beklediğimiz coşkuyla başlayamayacağız ama inşallah bir son gelecek” dedi. Öğrencilere, Ankara Üniversitesi’nin çok heyecan verici bir üniversite olduğunu ifade eden Rektör Ünüvar, Cumhuriyetin ilk üniversitesi olarak Cumhuriyetin hemen hemen bütün kurumlarına insan kaynağı yetiştirmiş bir üniversite olma özelliklerinin altını çizdi. Rektör Ünüvar, “Bunların başında gelen fakültelerden DTCF, marka değeri çok yüksek bir fakültedir. Dünyada en fazla ülke ile irtibatı olan fakülte hangisi diye bana sorsalar, kesinlikle ‘DTCF’ yanıtını veririm. DTCF, Türkiye'nin dünyaya açılan önemli yüzlerinden biri” diye konuştu.

“MÜMKÜN OLDUĞUNCA FIRSATA ÇEVİRİN”

Çevrimiçi buluşmaya katılan öğrenciler pandemi sürecinde bir hayli sıkıldıklarını belirtirken, Rektör Ünüvar öğrencilere, “Aslında bu sıkılma, sizleri düşünmeye sevk edebilir. Sıkıya girmek ray değişimidir. Üstesinden gelmek sizi geliştirir. Bu süreçte bilgi edinme yollarını ararsınız. Kitaplar gibi seçeneklere yoğunlaşırsınız. Bu anlamda elektronik ortam aracılığıyla alanlarınızın takibini ve araştırmalarınızı geliştirebilirsiniz. Pandemi sürecini mümkün olduğunca fırsata çevirelim” tavsiyesinde bulundu. Rektör Ünüvar, pandemi sürecinde kendisinin de kitap yazımı çalışmalarını sürdürdüğünü dile getirerek, “Bu süreçte farklı farklı kaynaklara ulaşıp çeşitli kitap okuma sitelerini keşfettim. Yürürken kitap dinliyorum” dedi.

“TEMEL HEDEFİMİZ İYİLİĞİNİZ”

DTCF öğrencilerine seslenen Rektör Ünüvar şunları söyledi:

“DTCF, zengin bölümlerinin yanı sıra daha binasına girişten itibaren o tarihi yapı büyük heyecan veriyor. Binaya girerken sizi kuşatan tarihi yaşıyorsunuz. Orada Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetini, Mimar Sinan’ın heykelini, ihtişamlı Farabi Salonu’nu görüyorsunuz. Pandemi sürecinin sonunda hepsini yaşayacağınıza ve eğitim hayatınızda büyük başarılara imza atacağınıza inanıyorum. Pandemi sürecini boş geçirmeyin. Önerilerinizi bize yazın, sıkıntılarınızı söyleyin. Unutmayın ki bizim en temel hedefimiz; bize güvenen ve inanan öğrencilerimizi en iyi şekilde okutmak, en iyi şekilde eğitmek, en iyi şekilde mezun etmek ve mezun olduktan sonra da en iyi yerlerde görmektir.”

Uyum programı çerçevesinde uzaktan buluşmalar bugün ziraat Fakültesi ve cuma günü mühendislik fakültesi ile devam edecek.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.