Atılım Üniversitesi 5 Yıl Süreli Tam Akreditasyon Belgesini aldı

Atılım Üniversitesi 5 Yıl Süreli Tam Akreditasyon Belgesini aldı

Ankara’nın eğitimde başarılı kurumlarından Atılım Üniversitesi, Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) değerlendirmeleri sonucunda almaya hak kazandığı 5 yıllık tam akreditasyon belgesi YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Muhsin Kar’ın katıldığı törenle takdim edildi.

A+A-

Ankara’nın eğitimde başarılı kurumlarından Atılım Üniversitesi, Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) değerlendirmeleri sonucunda almaya hak kazandığı 5 yıllık tam akreditasyon belgesi YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Muhsin Kar’ın katıldığı törenle takdim edildi. Lamia Ergenekon Konferans Salonunda yapılan törene Atılım Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Yalçın Zaim, Mütevelli Heyet üyeleri, Rektör Prof. Dr. M. Yıldırım Üçtuğ başta olmak üzere akademik ve idari yöneticiler katıldı. 

Yükseköğrenim kurumlarındaki kalite güvencesi, eğitim öğretim, araştırma geliştirme, toplumsal katkı ve yönetim sistemleri süreçlerinin planlama, uygulama, kontrol etme ve önlem alma bağlamında değerlendirilmesi sonucu verilen YÖKAK Akreditasyon Belgesi takdim töreninde ilk ilk sözü Atılım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yıldırım Üçtuğ aldı. Atılım Üniversitesi’nin kurumsal akreditasyon sürecine değinen ve kurumsal dış değerlendirmeler için üniversitenin gönüllü katılımcı olmasından söz eden Prof. Dr. Yıldırım Üçtuğ bu sürecin de başarıyla tamamlandığını belirtti. Rektör Üçtuğ, üniversitenin kurulduğu günden itibaren, mütevazı imkanlarına karşın yükseköğrenimde kalite konusunda yüksek standartlar hedeflediğini ve bu konudaki prensiplerinin sonucu olarak YÖKAK akreditasyonuna hak kazandığını belirtti.

YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Muhsin Kar konuşmasında Atılım Üniversitesi’nin kalite güvencesi yolculuğuna ilk başlayan üniversitelerden biri olduğunu belirterek, bu başarıda katkısı olan tüm mensupları kutlayıp kendilerine teşekkür etti. YÖKAK’ın kuruluşu hakkında bilgiler paylaşan Prof. Dr. Muhsin Kar, yükseköğrenimde pandemi sürecinde yaşananlar, günümüz ve gelecek yıllarda söz konusu olacak muhtemel gelişmelere de değindi. Pandemi sonrasında hibrit eğitim modelleri, öğrenci odaklı eğitim, dijital dönüşüm, çevre ve ekolojik sorunlar başta olmak üzere dünyada yaşanan gelişmelere bağlı olarak sürdürülebilirlik, disiplinler arası çalışmalar, uluslararasılaşma, arge işbirlikleri ve kadınların akademik hayatta aldığı rol, yönetişim ve mesleki çalışmalar, insani değerlerin ön plana çıkmasını sağlayacak eğitim anlayışları konusunda yükseköğrenim kurumlarının öncü rolü üstlenmelerinin beklendiğini belirtti. Tören akreditasyon belgesinin takdimi ile sona erdi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.