FEDEK Ekibi, Fen Fakültesi’ne akredite değerlendirmesi yaptı

FEDEK Ekibi, Fen Fakültesi’ne akredite değerlendirmesi yaptı

FEDEK Ekibi, Fen Fakültesi’ne akredite değerlendirmesi yaptı
Yayınlanma:

Farklı disiplinlerdeki Fen, Edebiyat, Fen-Edebiyat, Dil ve Tarih-Coğrafya Fakülteleri (FEF) öğretim programları için akreditasyon, değerlendirme ve bilgilendirme çalışmaları yaparak Türkiye’de FEF öğretiminin kalitesinin yükseltilmesine katkıda bulunan FEDEK Ekibi, Gazi Üniversitesi Fen Fakültesi İstatistik ve Kimya Bölümlerine yönelik ön değerlendirme sürecini tamamladı.

Gazi Üniversitesi Rektörlük Eski Senato Salonu'nda gerçekleştirilen FEDEK Değerlendirme Toplantısına; Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Bayındır, Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Suat Kıyak, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Bülent Çelik ve Prof. Dr. H. Hasan Örkcü, FEDEK Değerlendirme Takım Başkanı Prof. Dr. Berna Yazıcı ve Takım Eş Başkanı Prof. Dr. Ahmet Çolak, İstatistik Bölümü Program Değerlendiricileri Prof. Dr. Yılmaz Akdi ve Prof. Dr. Yüksel Terzi, Kimya Bölümü Program Değerlendiricileri Prof. Dr. Güray Kılınççeker ve Prof. Dr. Çiğdem Arpa Çalışır ile Fen Fakültesi İstatistik ve Kimya Bölümlerinin öğretim üyeleri katıldı.

gazi-21.jpg

Toplantıda, Gazi Üniversitesi Fen Fakültesi İstatistik ve Kimya Bölümlerine ilişkin ön değerlendirme çalışmaları hakkında bilgi verildi. Akreditasyon sürecine çok iyi hazırlanan bu bölümlerin akademik kadro, öğrenci, ders, altyapı, fiziki koşullar, mali kaynaklar, öğrenci programları gibi özellikleri değerlendirilerek bölümlerin güçlü ve zayıf yanları ortaya konuldu.

Toplantı sonunda kısa bir değerlendirme konuşması yapan Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız, Gazi Üniversitesi yönetimine 20 Ağustos 2020 tarihinde geldiklerini anımsattı. Görevi devraldıktan sonra özellikle kalite ve akreditasyon konusuna büyük önem verdiklerini ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Musa Yıldız, kalite ve akreditasyon konusunda çaba gösteren herkese teşekkür ederek sözlerini tamamladı. FEDEK Değerlendirme Takım Başkanı Prof. Dr. Berna Yazıcı’nın, Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Suat Kıyak’a değerlendirme belgelerini takdim etmesinin ardından toplantı sona erdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.