Gürhan Fişek anısına Sosyal Politika Ödülü verilecek

Gürhan Fişek anısına Sosyal Politika Ödülü verilecek

Fişek Enstitüsü Çalışan Çocuklar Bilim ve Eylem Merkezi Vakfı, Prof. Dr. Gürhan Fişek anısına Sosyal Politika Makale Ödülü verecek.

A+A-

Fişek Enstitüsü Çalışan Çocuklar Bilim ve Eylem Merkezi Vakfı, Prof. Dr. Gürhan Fişek anısına Sosyal Politika Makale Ödülü verecek. Sosyal politika alanında akademik bilgi üretmeyi teşvik eden ve bu yıl ikinci kez düzenlenen yarışmada, üç ayrı dalda ödül verilecek. Makale yarışmasına başvuru için son  1 Şubat 2020. 

Fişek Enstitüsü Çalışan Çocuklar Bilim ve Eylem Merkezi Vakfı, yaşamını dünyayı işçiler ve tüm ezilenler için daha yaşanılabilir bir yer kılmaya adayan Prof. Dr. Gürhan Fişek’in anısına Sosyal Politika Makale Ödülü verecek. Ödülün amacı, toplumsal sorunlara yönelik suskunluğu, edilgenliği aşarak doğruları bulmak ve yaşama geçirmek için bilgi üretimini teşvik etmek ve sosyal politika alanında özgün bilgi üretimini özendirmeyi ve bu alandaki tartışmaları zenginleştirmek.

Ödüle başvurmak isteyenler, sosyal politikanın uğraşı alanına giren sosyal güvenlik, sosyal dışlanma, toplumsal cinsiyet, çocuk emeği, çalışma yaşamı, ayrımcılık, işçi sağlığı, halk sağlığı, göçmen emeği, emek tarihi, sendikacılık, gelir dağılımı, kent ve yoksulluk vb. konularda makale kaleme alabilir. 

ÖĞRENCİLER BAŞVURABİLİR 

Ödüller lisans, yüksek lisans ve doktora olmak üzere üç kategoride verilecek. Ödüle lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile mezuniyet tarihinin üzerinden en fazla bir yıl geçmiş olan araştırmacıların başvuruları kabul edilecek. Makalesi birinciliğe layık görülen lisans öğrencilerine bin lira, yüksek lisans öğrencilerine 2 bin lira ve doktora öğrencilerine 3 bin lira verilecek. 

FİŞEK’İN DOĞUM GÜNÜNDE TÖREN DÜZENLENECEK

Makale ödülüne son başvuru tarihi 1 Şubat 2020 ve katılmak isteyenler bu tarihe kadar bilgi@fisek.org.tr adresine makalelerini göndermeli. Katılımcılar makale ile birlikte, yazarın adı, kurumu (üniversitesi vb.), açık adresi, mezunsa mezuniyet tarihi ve iletişim bilgilerinin (telefon ve elektronik posta adresleri) yer aldığı özgeçmişlerini de yollamaları gerekiyor. Ödül töreni ise Prof. Dr. Fişek’in doğum günün olan 30 Mart’ta düzenlenecek. 

Ödüle başvuru koşulları şöyle: 

- Yarışma tüm sosyal ve beşeri bilimler öğrencilerine ve mezuniyet tarihinin üzerinden en fazla bir yıl geçmiş olan araştırmacılara açıktır. 

- Yarışmaya gönderilen makalelerin sosyal politika alanında özgün bir araştırmanın verilerine dayanması veya bu alana özgün bir kuramsal tartışmayla katkıda bulunması beklenmektedir. 

- Makalelerin dili Türkçe olmalıdır. Başka dillerde yazılmış makalelerle yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

- Makaleler başlık, dipnotlar ve referanslar dâhil 5000 kelimeyi aşmamalı ve Çalışma Ortamı Dergisi atıf kurallarına (https://calismaortami.fisek.org.tr/yazim-kurallari) uygun olarak yazılmalıdır. 

- Yarışmaya gönderilen makalelerin herhangi bir yerde yayınlanmamış veya başka bir yarışmada ödül kazanmamış olması gerekmektedir. 

- Yarışmaya gönderilen makaleler bir kurum ya da kuruluş tarafından finanse edilmişse bunun başvuru sırasında belirtilmesi gerekmektedir. 

- Daha önce yarışmaya katılarak ödül kazanan başvuru sahipleri, aynı kategoride tekrar başvuruda bulunamazlar.

nusret-fişek-33x48-cm--2020.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.