Kırıkkaleliler Keskin halayını öğrenip diploma aldılar

Kırıkkaleliler Keskin halayını öğrenip diploma aldılar

Kırıkkaleliler Eğitim Kültür Sağlık Sosyal Yardım Vakfı Ankara’da yaşayan Kırıkkaleli hemşerilerini bir araya getirerek, Keçiören Kaymakamlığı Keçiören Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce başlatılan “Keskin Halayı Eğitimi” kursu açtırdı.

A+A-

Kırıkkaleliler Eğitim Kültür Sağlık Sosyal Yardım Vakfı Ankara’da yaşayan Kırıkkaleli hemşerilerini bir araya getirerek, Keçiören Kaymakamlığı Keçiören Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce başlatılan “Keskin Halayı Eğitimi” kursu açtırdı. Keçiören Gençlik Merkezinde 2 ay süren kursa katılan öğrenciler, usta öğretici ve Kırıkkaleli halay hocası Ahmet Erdarende’den Keskin Halayını öğrendi. 

keskin-halayi-2.jpg

HALAY KURSUNA ÜST DÜZEY KATILIM

Halay Kursunun sertifika törenine Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut ev sahipliği yaparken, Vakıf Yönetim Kurulunun yanı sıra BAM Hakimi Celal Orak, Adalet Bakanlığı Daire Başkanı Hakim Hasan Özçelik, Keçiören Belediye Başkan Yardımcısı Merih Karayol, Sağlık Bakanlığı Daire Başkanı Bekir Yiğit, Kırıkkaleliler Eğitim Kültür Sağlık Sosyal Yardım Vakfı Başkanı Aytekin Araç, Keskinliler Derneği Başkanı Mehmet Özder İle Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

HATIRA FOTOĞRAFI ÇEKTİRDİLER

Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut’un ev sahipliğinde yapılan yemekli sertifika törenine Keskin Kaymakamı Tekin Erdemir, Keskin Belediye Başkanı Dede Yıldırım ve davetliler katıldı. Sertifika töreninde Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut, Keskin Kaymakamı Tekin Erdemir, Keskin Belediye Başkanı Dede Yıldırım ve Kırıkkaleliler Vakfı Başkanının elinden sertifikalarını alan kursiyerler hatıra fotoğrafı çektirdiler.

BULUT: ÖĞRENMENİN YAŞI YOKTUR

Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut gerçekleşen organizasyonda yaptığı açıklamada “Ev sahipliği yaparak memleketimizin kültürüne katkı sunarak hepimizin içinden geçirdiği halayımızı öğrenme azmini hemşerilerimizin gözünde gördük taleplerine sessiz kalmadık. Öğrenmenin yaşı yoktur, bu yaştan sonra bende dahil halayımızı öğrendik çok mutluyuz” dedi.

keskin-halayi-22.jpg

KÜLTÜRÜMÜZÜ YAŞATIYORUZ

Kırıkkaleliler Eğitim Kültür Sağlık Sosyal Yardım Vakfı Başkanı Aytekin Araç Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut’a ve Usta Öğretici Ahmet Erdarendeye birer hediye takdim ederek “Böylesine güzel ve anlamlı bir birlikteliği bize yaşattıkları için kendilerine teşekkür etmek istiyoruz. Ayrıca memleketimizin kültürünü bize yaşatma fırsatı ve öğrenme imkanı sağladıkları için teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandılar.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.