Oya Akın’dan görkemli açılış

Oya Akın’dan görkemli açılış

Oya Akın Yıldız Okulları; Anaokulu, İlkokul, Ortaokul, Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi öğrencileri, öğretmenleri ve velilerinin de katılımıyla 9 Eylül Pazartesi günü okul bahçesinde düzenlenen törenle eğitim öğretime başladı.

A+A-

Oya Akın Yıldız Okulları 2019-2020 Eğitim öğretim yılına okul bahçesinde düzenlenen muhteşem törenle başladı. Törende; Oya Akın Yıldız Okulları Genel Müdürü Emre Eler, Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Delal Eraslan,  İlkokul ve Ortaokul Müdürü Gülin Sinan ve Oya Akın Yıldız Okulları Kurucusu Oya Akın birer  açılış konuşması yaparak yeni eğitim öğretim yılını kutladılar.

oya-akin-yildiz-okullari--kurucusu-oya-akin-açiliş-konuşmasini-yaparken.jpg

Oya Akın Yıldız Okulları Kurucusu  Oya Akın 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı  aokul bahçesinde düzenlenen açılış töreninde veli, öğrenci ve öğretmenlere hitaben yaptığı konuşmada, “Biz okul olarak öğrencilerimizi; Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, vatanını ve bayrağını seven, eleştirel düşünebilen, empati kurabilen, kendi haklarını korurken başkalarının da haklarına saygı duyan, kültürümüzü özümsemiş, başka kültürlere anlayış gösteren bireyler yetiştirmek için söz veriyoruz.” dedi.

2019-2020 Eğitim-Öğretim yılının açılışını, okul bahçesinde düzenlenen törenle kutlayan Oya Akın Yıldız Okulları öğrencileri, muhteşem bir açılışla yeni bir eğitim öğretim yılına başladı.

Veliler ve öğrenciler okul bandosu ile karşılanıp tören alanında yerlerini aldılar.

2019-2020 Eğitim öğretim yılının başlaması nedeni ile düzenlenen Açılış Töreni’ne Oya Akın Yıldız Okulları Kurucusu, İdarecileri, öğretmenler ve içleri heyecan dolu öğrenciler ve velileri katıldı. Tören, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

 

Program Oya Akın Yıldız Okulları Genel Müdürü Emre Eler, Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Delal Eraslan, İlkokul ve Ortaokul Müdürü Gülin Sinan ve Oya Akın Yıldız Okulları Kurucusu Oya Akın’ın,  açılış konuşmaları ile devam etti.

oya-akin-yildizlar-okulu-2019-eğitim-öğretim-yili-açiliş-konuşmalari.jpg

SİNAN : HER ÇOCUK KEŞFEDİLMEYE HAZIR BİR YILDIZDIR

İlkokul ve Ortaokul Müdürü Gülin Sinan, yeni eğitim öğretim yılını kutlayarak, “Biliyoruz ki her çocuk enerjisi ile beceresi ile ve yeteneği ile keşfedilmeye hazır birer yıldızdır.  Bugün bu bahçede yüzlerce yıldızımızı keşfetmek için bizler hazırız. Keşif yolculuğumuzda bizleri öğrencilerimiz ile buluşturduğunuz ve yıl boyunca çocuklarım adına bizlere vereceğiniz destek için şimdiden siz anne babalara teşekkürü bir borç bilirim. Ulu önderimizin bize yüklediği gelecek nesilleri yetiştirme sorumluluğu büyük bir güvenin ifadesidir. İşte bu büyük sorumluluğumuzu yerine getireceğimiz günler başlıyor. Çocuklarımızın önce ellerinden tutalım, sonra gözlerine bakalım ve en son da kalplerine akalım. Çünkü biliyoruz ki kalbe dokunan her iş başarı ve mutluluğu beraberinde getirir.” dedi.

ERASLAN : GELECEĞİMİZİN GÜVENCESİNİZ

Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Delal Eraslan da, sözlerine “Ülkemizin geleceği, geleceğimizin güvencesi sevgili öğrencilerim, amacımız sizlerin kendi ayakları üzerinde dik ve sağlam durabilen yetişkinler olarak geleceğe adım atmanızdır. Ayrıca sizlerle vatanımızın geleceğini, hürriyetini teminat altına almaktır. Bu gayelerimizin gerçekleşebilmesi için, çok çalışmanız, kendinizi mümkün olan en üst düzeyde yetiştirmenizdir.” diyerek son verdi.

AKIN : HEP BİRLİKTE YILDIZLI GELECEĞE

Oya Akın Yıldız Okulları Kurucusu Oya Akın veli, öğrenci ve öğretmenlere hitaben yaptığı konuşmada; “Biz okul olarak öğrencilerimizi; Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, vatanını ve bayrağını seven, eleştirel düşünebilen, empati kurabilen, kendi haklarını korurken başkalarının da haklarına saygı duyan, kültürümüzü özümsemiş, başka kültürlere anlayış gösteren bireyler yetiştirmek için söz veriyoruz” dedi.  Oya Akın, öğrencilerden üzerlerine düşen sorumlulukları yapmaya, erken yatıp kalkmaya, velilerden de öğretmenler ve okul yönetimiyle her zaman işbirliği içinde çalışmaya ve öğrencilerimize zaman ayırmaları için söz istedi. 

İLK DERS ZİLİ ÇALDI

Açılış konuşmalarının ardından alkışlar arasında muhteşem bir açılışla yeni eğitim öğretim yılına başlangıç yapan Özel Oya Akın Yıldız Okulları öğrencileri, öğretmenleri eşliğinde sınıflarına çıkarak ilk ders zili ile eğitim- öğretim’e başlamış oldu.

oya-akin---2019-2020-görkemli-açiliş.jpg

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.