Teneffüsler 15 dakika olacak

Teneffüsler 15 dakika olacak

Ankara Süheyla Sıtkı Alp İlkokulunda ilk ders zilinin çalmasıyla beraber öğrenciler sıralardaki yerlerini aldı.

A+A-

Ankara Süheyla Sıtkı Alp İlkokulunda ilk ders zilinin çalmasıyla beraber öğrenciler sıralardaki yerlerini aldı. 2019-2020 eğitim-öğretim sezonunda 18 milyonu aşkın öğrenci ve yaklaşık 1 milyonu aşkın öğretmen ders başı yaptı. Birbirlerini özleyen öğrenciler, bu sene 15 dakikaya çıkarılan teneffüs süresince doyasıya oynayarak eğlendiler. Sınıflarda öğretmenlerine yaz tatillerini nasıl geçirdiklerini anlatan öğrenciler, okul kantinini ziyaret etmeyi de ihmal etmedi. Milli Eğitim Bakanlığının bu sene ilk kez uygulamaya koyacağı ara tatili olumlu bulan öğretmenler, sürecin öğrenciler için faydalı olacağını söylediler.

BİRİNCİ SINIFLAR UYUM İÇERİSİNDE BAŞLADI

Süheyla Sıtkı Alp İlkokulu Müdür Yardımcısı Serap Güngör Uyak, 2019-2020 eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını dileyerek, “Milli Eğitim Bakanlığı, öğrencilerin daha uzun oynamaları için teneffüs sürelerini 15 dakikaya uzattı. Bu sayede öğrencilerimiz beşer dakika daha fazla teneffüs yapacaklar. Buna ek olarak her iki dönemde de birer ara tatil olacak. Bu ara tatilde öğretmenlerimiz çalışmalara devam edecek” ifadelerini kullandı. Bu sene birinci sınıfa başlayan öğrencilerin uyumlu olduklarını söyleyen Uyak, “Birinci sınıflar bu sene çok uyumlu başladılar. Geçtiğimiz sene ana sınıflarına devam ettikleri için bu sene de okula gayet güzel uyum sağladılar. Öğrenciler, öğretmenler, idareciler hepimiz çok heyecanlıydık. Senenin her gününde aynı heyecanı koruyarak devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

mansetsd.jpg

MESLEĞİMİ ÇOK SEVİYORUM

2019-2020 eğitim-öğretim sezonuyla birlikte meslekte 40’ıncı senesine başladığını söyleyen Sınıf Öğretmeni Gülhan Gülöz, “Mesleğimi çok seviyorum. Mesleğime olan aşkımdan dolayı emekli olmayı hala düşünmüyorum. Mesleğe noktayı koyacağımız bir zaman gelecek ama ben o zamanı hiç düşünmek istemiyorum. Çünkü onlardan ayrılmak istemiyorum. Öğrencilerimi tahmin edemeyeceğiniz kadar çok özledim. Tatil bana uzun geldi. Şu anda onlara kavuşmanın sevinci içerisindeyim. Onlara sene boyunca verimli olabilmek için çok iyi dinlendim. İnşallah başarılı bir yıl geçireceğiz. Ara tatillerin öğrencilere avantaj sağlayacağını düşünüyorum. Sayın Bakanımız olumlu bir karar almış, bu kararın arkasındayız. Çocuklara iyi bir dinlenme olacak ve devamında daha dinç bir şekilde eğitim öğretim hayatına başlayacaklar” açıklamasında bulundu.

YENİ KİTAPLARIMIZI İNCELİYORUZ

Dördüncü sınıf öğrencisi Güneş Hacarbaş ise, yaz tatilinde neler yaptığını anlattı. Hacarbaş, “Yaz tatili boyunca hem gezdim, dolaştım hem derslerimi çalıştım, kitap okudum. Ben bugün arkadaşlarımı karşımda görünce biraz heyecanlandım. Öğretmenimi çok özlemiştim, ilk gördüğümde sarıldım. Bu sene ilkokul bitiyor. Hiç ayrılmak istemiyorum ama beşinci sınıfa da geçmek zorundayız. Şu an İngilizce dersindeyiz, yeni kitaplarımızı inceliyoruz” diye konuştu.

YAZ TATİLİNDE ÇOK DERS ÇALIŞTIM

Dördüncü sınıf öğrencisi Taha, “Bu eğitim öğretim yılının çok güzel geçmesini umuyorum. Derslerimin hepsinin iyi olmasını istiyorum. Benim en sevdiğim ders matematik. Yaz tatilinde en çok ders çalışmaya zaman ayırdım. Elbette matematik de çalıştım, bir baktım ki tatil bitmiş. Birçok kitap okudum ama ‘Pembe Gezegen’ isimli kitabı unutamadım. Tüm öğrencilere; derslerinize çalışın asla aksatmayın. İyi bir eğitim öğretim yılı diliyorum” dedi. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.