YÖK Başkanı Özvar’dan öğrencilere müjde: Üniversiteler 3 Nisan'da açılıyor

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar, yüz yüze eğitim ile ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Özvar, üniversitelerin 3 Nisan'da eğitime başlayacağını duyurdu.

YÖK Başkanı Özvar’dan öğrencilere müjde: Üniversiteler 3 Nisan'da açılıyor
Yayınlanma:

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar, 3 Nisan itibarı ile yalnızca bahar dönemine mahsus olmak üzere isteyen öğrencilerin yüz yüze eğitime dönebileceğini duyurdu.

2022-2023 eğitim öğretim yılı bahar dönemine ilişkin açıklamalarda bulunan Özvar, şunları kaydetti:

"Her 6 öğrencimizden biri depremden doğrudan etkilendi. 18 üniversitemizde yaklaşık 17 bin akademisyenimiz de etkilendi. İdari personel sayısı da 30 bin civarındadır. 1.589 öğrencimizi felakette kaybettik. 148 akademik ve idari personelimiz hayatını yitirdi.

11 ilde bulunan 18 üniversitemizin yerleşimindeki bina hasarına bakıldığında ise 4 bina yıkık 127 bina ağır hasarlı, 427 binanın orta ve az hasarlı 642 binanın hasarsız olduğunu görüyoruz.

YÜZ YÜZE EĞİTİMİN ÖZEL ŞARTLARI

Aldığımız yeni kararları sizinle paylaşmak üzere huzurlarınızdayız. 3 Nisan 2023 tarihi itibariyle 2022-2023 eğitim öğretim yılı bahar dönemine mahsus olmak üzere;

1- Halihazırda uygulanmakta olan uzaktan öğretim ile birlikte, isteyen öğrencilerin devam şartı aranmaksızın sınıflarda yüz yüze eğitim verilmesine,

2- Dersin hem uzaktan öğretim ile hem de yüz yüze verilmesine ilişkin kararların ilgili kurullarda alarak gerekli düzenlemeleri yapmalarına,

3- Bahar dönemindeki ara sınavların, özel öğrencilik hakkı verilen uygulamalı eğitim içeren uygulamalar hariç, şeffaflık ve denetlenebilirlik ilkesi esas alınarak uzak öğretim yöntemiyle çevrimiçi yapılmasına karara verildi."

Kaynak:Basın Bülteni

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.