‘40 FİKİR’DEN ‘Bİ’ DEĞİL 40 FAYDA ÇIKTI

‘40 FİKİR’DEN ‘Bİ’ DEĞİL 40 FAYDA ÇIKTI

Başkent Ankara, ‘40 Fikir Bi Fayda’ Grubu, düzenlediği önemli bir etkinliğe daha ev sahipliği yaptı.

A+A-

Mehmet Akyürek’ten hayati, ticari öneriler

Başkent Ankara, ‘40 Fikir Bi Fayda’ Grubu, düzenlediği önemli bir etkinliğe daha ev sahipliği yaptı. ODTÜ Teknokent’in Eskişehir Yolu üzerindeki yeni binasında düzenlenen ‘Tecrübe Paylaşımı’ etkinliğinin bu seferki konuğu OSİAD Onursal Başkanı, İÇASİFED Genel Başkanı ve 40 Fikir oluşumunun kurucusu, iş insanı Mehmet Akyürek idi. Akyürek katılımcılarla deneyimlerini paylaştı ve iş dünyasıyla ilgili önemli değerlendirmeler yaptı.

surmanset-002.jpg

ETKİNLİĞE YOĞUN KATILIM

Başkent’te düzenlenen organizasyona; OSİAD Onursal Başkanı, İÇASİFED Genel Başkanı, 40 Fikir Bi Fayda Kurucusu Mehmet Akyürek, AK Parti Ankara Milletvekili Hacı Turan, Cumhuriyet Savcısı Hayrettin Türe, OSİAD Başkanı Süleyman Ekinci, ANADOLU OSB Kurucusu – Önceki Dönem Başkanvekili Erdoğan Bayraktar, Ortotek Gaziler Ampute Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Düger, Türkiyem TV Genel Yayın  Koordinatörü Meral Eflatun ve iş dünyasından çok sayıda davetli katıldı. Program sonunda, Avrupa şampiyonu Ortotek Gaziler Ampute Futbol Takımına plaket verdi.

surmanset11.jpg

ESER MEMİŞ: 58 ORGANİZASYON YAPTIK

Etkinlik, “40 Fikir Bi Fayda” Grubu Başkanı Eser Memiş’in konuşmasıyla başladı. Memiş, yaptığı açılış konuşmasında, 2016 yılında 9 kişilik bir ekiple başlayan proje kapsamındaki toplantılar sonunda ‘40 Fikir” adını aldıklarını, daha sonra bir başka öneri ile buna ‘Bi Fayda’ ifadesinin eklendiğini anlattı. Spor, siyaset, din, paralı ilişkiler gibi netameli konuların grup içinde yasak olduğunu hatırlatan Eser Memiş, “40 Fikir Bi Fayda” ailesi olarak, 2.5 yılda 58 organizasyon gerçekleştirdiklerini kaydetti. Eser Memiş, “Grubumuzun içerisine 3 ayrı partiden milletvekilleri de dahil oldu. Onlara da burada siyaset yapmayacağımızı söyledik” demesi, grubun ilkeleri konusundaki kararlılığını gösterdi. 40 Fikir Bi Fayda grubunun, bir kişinin ya da birkaç kişinin değil herkesin emek harcadığı, katkı sağladığı bir organizasyon olduğunu vurguladı.

akyürek4.jpg

MEHMET AKYÜREK’İN YAPTIĞI HİZMETLER

OSİAD Onursal Başkanı, İÇASİFED Genel Başkanı ve 40 Fikir oluşumunun kurucusu, iş insanı Mehmet Akyürek ise çocukluğundan beri içinde bulunduğu iş hayatıyla ilgili deneyimlerini paylaştığı konuşmada, kurucusu olduğu ya da içinde bulunduğu STK’lar konusunda bilgi verirken şunları söyledi:-1987, OSTİM’de Akmetal’in kuruluşu, -1989, Ankara Sanayici ve İş İnsanları Derneği kuruculuğu, -1990, Ankara Halkla İlişkiler Derneği kuruculuğu, -1991, OSTİM Sanayici ve İş İnsanları Derneği kuruculuğu, -1997, OSİAD Başkanlığı, -1997,  Kırşehirliler Vakfı Kuruculuğu, -1998, 98 ortaklı OSİAD A.Ş. kuruculuğu, -1998, OSİAD Kooperatifi ve Anadolu OSB kuruculuğu, -1999, OSİAD Atatürk Anıtının yapımı, -2000, OSİAD Genel Merkezinin açılışı, -2000, OSİAD Ağaçlandırma Alanı, 2004, İÇASİFED kuruculuğu, 2004, TÜRKONFED Başkan Yardımcılığı, 2007 Cumhuriyet Halk Partisi Kırşehir Milletvekili Adayı, 2008, İÇASİFED Başkanlığı, 2012, Neşet Ertaş Anıtının açılışı, 2013, Gökyay Vakfı Satranç Müzesi kuruculuğu…

akyürek2.jpg

HERKESİN HATALARI VAR, DÜZELTİLMELİ

Başarılı iş insanı Mehmet Akyürek, üzerine giydiği iş elbisesi ile seslendiği dinleyicilere önemli mesajlar verirken; Kimse başkaları ile yarışmasın. Rakibiniz kendiniz olun ve kendinizi aşmaya, teknolojinizi yenilemeye bakın, kaliteden ödün vermeyin, Mümkünse akraba ile iş yapmayın, Çalışanlarınızla ilişkilerinizi hak, hukuk, adalet üzerine kurun, Paylaşımcı olun” dedi ve iş dünyasının sorunlarına da dikkat çekti.

VERGİ SORUNUNA VEKİLDEN YARDIM İSTEDİ

Mehmet Akyürek, krizleri fırsata dönüştürmenin önemini anlattıktan sonra, faturası kesilmiş ama tahsil edilmemiş paralardan alınan verginin iş insanları açısından önemli bir sorun olduğunu ve bu sorunun çözülmesi gerektiğini belirterek, dinleyiciler arasındaki AK Parti Ankara Milletvekili Hacı Turan’dan bu konuda yardım istedi. Mehmet Akyürek’in çalışanlarına yaptığı büyük jestler, eşi Meral hanımın OSTİM’deki ilk kadın iş insanı olduğunu belirtmesi büyük alkış aldı.

AKYÜREK’İN HAYATINDAN KESİTLER

21.05.1954’te yani Dünya Süt Günü’nde doğmasına rağmen nüfus kütüğüne 05.12.1954 yani Dünya Toprak Gününde doğdu şeklinde kaydedilmiş…

6 yaşından itibaren iş hayatına balıkçılıkla atılmış!

Kırşehir Eğitim Enstitüsü’nden geç de olsa mezun olmuş…

Tarım Bakanlığı’nda memur olarak çalışmış…

1981 yılında Meral Hanım ile evlenmiş..

ORTOTEK GAZİLER AMPUTE TAKIMINA TAKDİR VE PLAKET

Ortotek Gaziler Ampute Futbol Takımı, Türkiye’nin gururu olmasının karşılığını büyük bir sevgi seli, ödül ve plaketlerle alıyor. 40 Fikir Bi Fayda’ Grubunun etkinliğinde isim isim alkışlanan katılımcılardan Kulüp Başkanı Mustafa Düger, devletten ve milletten aldıkları güç ile başarılı sonuçlar almaya devam edeceklerini söyledi.

salon2.jpg

9 TÜRKİYE 1 AVRUPA ŞAMPİYONLUĞU

2004 yılında Ortotek Gaziler Ampute Spor Kulübü’nün temelinin atıldığını belirten Düger, “Türkiye’de Ampute futbolunun gelişimine katkı sağlamak adına birçok engelli kardeşimizle, özellikle Güneydoğu Gazilerimizle birlikte böyle bir çalışmayı başlattık. Çok çalıştık, çok emek verdik. Kulübümüz 10 yıldır Süper Lig’de faaliyet gösteriyor. 9 yıldır Türkiye şampiyonluğunu elden bırakmıyoruz. Avrupa Futbol Şampiyonası’nda şampiyon olduk. Kupayı ülkemize getirdik.  Bu başarı takım arkadaşlarımızındır. Ortotek Gaziler Ampute Spor Kulübüne böylesi anlamlı günde bize ödülü layık gören 40 Fikir Bi Fayda Grubu’na teşekkür ederim. Yeni sezonda hafta sonları maçlarımıza hepinizi bekliyoruz” dedi.

salon3.jpg

TEMİZ: KIRŞEHİR HEP İLKLERİN İÇİNDE

Ortotek Gaziler Ampute Spor Kulübü Teknik Direktörü Güneydoğu Gazisi İsmail Temiz ise yaptığı konuşmada şunları kaydetti:  “2001 yılında Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda İstihbarat Çavuşu olarak görev yaparken mayına bastım ve sol alt kısımdan itibaren ayağımı kaybettim. 2001’den itibaren Mustafa Bey’ler ile birlikte yola çıktık. Kendisi bizler için tüm imkânlarını seferber eden, mükemmel bir insandır. TSK içinde başlattığımız Ampute futbol akımını, sivil hayata taşıma kararı aldık ve ilk kulüp çalışmalarını Keçiören Belediyesi ile birlikte yaptık. İl il dolaşarak kurulan dernekleri kulüpleştirdik. Böylelikle Ampute futbol faaliyetleri Türkiye’de başlamış oldu. Kırşehir hep ilklerin içinde var. Bizler 9 Türkiye ve 1 Avrupa şampiyonluğuyla bu ilkleri sürdürdük. Türk insanına fırsat verildiğinde yapamayacağı, başaramayacağı hiçbir konu yok. Bu engelli olsun engelsiz olsun fark etmiyor. Kırşehirli Ahilerimiz, büyüklerimiz bunu en güzel şekilde göstermiştir. Bizi bu organizasyona davet ederek ödüle layık gören 40 Fikir Bi Fayda Grubu heyetine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”

salon1.jpg

Takım oyuncularından, İsmail Temiz (Antrenör), Fazlı Arslan (Yardımcı Antrenör), Şeyhmus Erdinç (Takım Kaptanı) ve oyuncular Nicolas Keio, İsmail Karaaslan, Hüseyin Bozkuş öncelikle Başkan Düger’e teşekkür ederek herkesi maçlarını izlemeye davet etti.

plaket2.jpg

HACI TURAN: HEP BİRLİKTE HAREKET EDECEĞİZ

Programa katılarak bir konuşma yapan AK Parti Ankara Milletvekili Hacı Turan ise Ortotek Gaziler Ampute Futbol Takımına yardımcı olmak için çalıştıklarını belirterek iş hayatında başarılı olmanın tecrübeden geçtiğini söyledi. İş dünyasında tecrübenin önemine dikkat çeken Turan, başarının ancak tecrübe ile geleceğini ifade etti.  Turan, “İnsan kaynağı yönetimi, finans yönetimi ve hayat tecrübesi başarının anahtarlarıdır. Kırşehirliler her alanda başarılı olmuştur. İş dünyasında başarılı olan arkadaşlarımızın ‘40 Fikir Bi Fayda’ çatışı altında birleşmesi önemliydi. Ankara’da Kırşehirliler bunu başardı. Siyaseti, ticareti ile hep birlikte hareket edeceğiz” dedi.

salon4.jpg

 ‘40 FİKİR Bİ FAYDA’ TANITIM KATALOĞU

‘40 Fikir Bi Fayda’ Grubu tarafından düzenlen organizasyonda A’dan Z’ye her sektörden profesyonel iş insanının katılımıyla kurulan ‘40 Fikir Bi Fayda’’nın Kataloğu tanıtıldı.  Katılımcılara kataloglar takdim edilirken, bu güzel eserin ortaya çıkmasında katkı sunan  ‘40 Fikir Bi Fayda’ üyelerine teşekkür plaketleri takdim edildi.

ekran-resmi-2019-06-19-18.04.18.pngekran-resmi-2019-06-19-18.04.29.pngekran-resmi-2019-06-19-18.04.29.pngekran-resmi-2019-06-19-18.04.38.png

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.