Ardıç: Ekonomik bağımsızlık için teknolojiyi tüketen değil, üreten ülke olmalıyız

Ankara Sanayi Odası Başkanı Seyit Ardıç, Türkiye’nin en büyük girişimcilik etkinliği olan Girişim’23 Zirvesi’nin açılış konuşmasını gerçekleştirdi.

Ardıç: Ekonomik bağımsızlık için teknolojiyi tüketen değil, üreten ülke olmalıyız
Yayınlanma:

ASO Başkanı Seyit Ardıç konuşmasında Girişim’23 Zirvesi ile girişimcilik ve teknoloji alanındaki yenilikleri, fırsatları ve meydan okumaları paylaşmak, öğrenmek ve güçlü bir ağ kurmak için bir araya geldiklerini belirtti. Etkinliğin iş dünyası ve sivil toplum kuruluşlarının bilgi ve deneyimlerini paylaşabilecekleri bir platform sunduğunu ifade eden Ardıç,“Bu sinerjinin yeni fikirlere esin kaynağı, işbirliklerine vesile olmasını temenni ediyorum. Çağımızın ruhu, değişim kavramıyla karakterizedir. Değişimin itici gücü ise teknolojik ilerlemedir. Yeni teknolojiler hayatımızın her alanına hızlı bir şekilde nüfuz ediyor. İnternet, akıllı mobil cihazlar, yapay zeka, blok zinciri, robotik teknolojiler, nanoteknoloji, gen teknolojileri ve daha birçok yenilik dünyamızı sürekli olarak değiştiriyor” diye konuştu.

Günümüzde bağımsızlık mücadelesinin ekonomik bağımsızlığı kazanmaktan geçtiğini ifade eden Ardıç, “Kalkınma sürecimizde hızla ilerlemek ve ekonomik bağımsızlığımızı sağlamak için, uluslararası arenada nüfuzumuzu, rekabet gücümüzü artırmak için teknolojiyi sadece tüketen değil, üreten ülke olmak zorundayız. Yenilikçi olmamız, katma değeri yüksek ürünleri üretmemiz gerekiyor. Bu noktada özellikle gençlerimize seslenmek istiyorum. Sevgili gençler, siz ülkemizin geleceğisiniz. İçinde bulunduğumuz hızlı değişim ve dönüşüm sürecinde, en büyük dinamizme sahip olan kesim sizlersiniz. Fikirlerinize, hayallerinize ve enerjinize ihtiyacımız var. Sizler, bu ülkenin geleceğine yön verecek olan girişimcilerisiniz. Ülkemizin teknoloji alanındaki potansiyelini ortaya çıkaracak olan ve Türkiye’yi dünyanın önde gelen ülkeleri arasına taşıyacak olan yine sizlersiniz” ifadelerine yer verdi.

Zirve’nin açılışına Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, ATO Başkanı Gürsel Baran, OSTİM Başkanı Orhan Aydın, TİM Başkan Yardımcısı Kutlu Karavelioğlu ve Girişim’23 Yürütme Kurulu Başkanı Nezih Kuleyinde katıldı.

Kaynak:Bülten

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.