Başar: Esnaf ve sanatkarımızın sesi olmaya devam edeceğiz

Başar: Esnaf ve sanatkarımızın sesi olmaya devam edeceğiz

Ankara Döşemeciler Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nın 45. Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı.

A+A-

Ankara Döşemeciler Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nın 45. Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı. Tek liste ile girilen genel kurul seçimlerinde Şadi Başar, Ali İhsan Bostan, Hüseyin Ar, Şadan Gencer, Noman Dündar, Ekrem Kayaer ve Necati Tuzcu'dan oluşan liste katılımcıların tamamının oylarını alarak yeniden Yönetim Kurulu'na seçildi. Şadi Başar başkanlık görevini 2010 yılından beri oda başkanlığını yürüten Ali İhsan Bostan’dan devraldı. Denetim Kurulu ise geçen dönem olduğu gibi Mevlüt Ayyıldız, Hakan Ünlü ve Yasin Demirkol'dan oluştu.

BOSTAN: DÜNYA DEĞİŞİYOR

Ankara Döşemeciler Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın yapılan 45. Olağan Genel Kurulu’nda geçerli oyların tamamını alan Şadi Başar Oda Başkanı seçildi. Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği’nden Adem Can'ın Divan Başkanlığını yaptığı genel kurulda açılış konuşması yapan Ankara Döşemeciler Esnaf ve Sanatkarlar 44. dönem Başkanı Ali İhsan Bostan tüm katılımcılara teşekkür ettikten sonra, “Dünya hızla değişiyor. Sosyal yapının temelini oluşturan küçük işletmelerin gelişmesi, toplumsal kalkınmanın temel göstergesindir. Bu nedenle esnaf ve sanatkârımızın eğitim ve finansman açıdan korunup desteklenmeye ihtiyacı vardır. Odamız, çeşitli kamu kurum ve kuruluşları ile ortak projeler üzerinde çalışarak, döşemecilik mesleğinin geleceği için üye esnaf ve sanatkârı ile uyum içerisinde faaliyetlerini sürdürmektedir. Koronavirüs salgını, hammadde teminindeki sorunlar ve üretim maliyetlerimizdeki artışlara rağmen; biz meslek etiklerimize ve değerlerimize bağlı kalarak, karamsarlığa ve umutsuzluğa kapılmadan canla başla çalışmaya, üretmeye ve ülkemiz için katma değer yaratmaya yılmadan devam edeceğiz” dedi.

dosemeciler-esnafi-21.jpg

BAŞAR: DEVAM EDECEĞİZ

Görüşülen gündem maddeleri sonrası tek liste ile gidilen seçimde kullanılan oyların tamamını alan Şadi Başar Ankara Döşemeciler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı seçildi. Seçim sonucunda genel kurula seslenen Şadi Başar konuşmasına görevi devraldığı Sayın Ali İhsan Bostan’a teşekkür ederek başladı ve yönetim kurulunda birlikte çalışmaya devam edeceklerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Konuşmasına birlik ve beraberlik vurgusu yaparak devam eden Başar, “Mobilyacılık sektöründe önemli bir yer tutan döşemeci esnaf ve sanatkârının çalışma şartlarının iyileştirilmesi, yeni teknolojilerle uyum sağlayarak geliştirilmesi, mesleki eğitim olanaklarının artırılması, mesleğe çırak yetiştirilerek sanatın gelecek nesillere aktarılması faaliyetlerimizin temel unsurları olacaktır. Bundan sonra da yönetim olarak her zaman sesi olduğumuz esnaf ve sanatkarlarımıza ve sektörümüze büyük bir gayret ve şevkle hizmetlerimize devam edeceğiz. Sonuçlar tüm camiamız için hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.