Eşiyle alışverişe çıkan erkekler sıkılınca ne yapar?

Eşiyle alışverişe çıkan erkekler sıkılınca ne yapar?

Kadınlar dikkat! Erkekler sizinle birlikte alışverişe çıktıklarında 26. dakikadan itibaren...

A+A-

“Para Dağıtan Site” Avantajix.com’un kurucu ortağı Güçlü Kayral’a göre;alışveriş, genelde erkekler tarafından katlanılmak zorunda olunan bir kadın hobisi olarak görülüyor.
 
İngiltere’de yapılan bir araştırmanın sonuçlarıda kesinlikle bu görüşü destekliyor. Erkek neredeyse ilk mağazaya adımını atar atmaz kadınların bu para harcama eğlencesinden sıkılmaya başlıyor.
 
Eğer ilk girilen dükkanda -aranan şey her neyse- alınamazsa erkek bunalmaya başlıyor .Hele ki dükkan dükkan dolaşırken kararsızlık nedeniyle aynı mağazaya birden fazla girmek zorunda kalıyorsa sıkıntısı doruk noktasına ulaşıyor.
 
10 ERKEKTEN 8'İ İSTEMİYOR
 
Araştırmaya katılan 2 bin kişinin yorumları ışığında; 10 erkekten 8’i eşiyle birlikte giyim alışverişine gitmenin sıkıcı bir durum olduğunu söylüyor. Yüzde 45’i ise “bedeli ne olursa olsun” eşleriyle birlikte giyim alışverişi yapmaktan kaçtıklarını itiraf ediyor.
 
Diğer bir yüzde 25 ise, sadece ve sadece kendi giyim ihtiyaçları için eşleriyle birlikte alışverişe çıktıklarını itiraf ediyor.
 
İlgisini kaybeden erkeklerin yüzde 48’i, partnerine eşlik etmek yerine mağazanın değişik köşelerinde kendilerine eğlence aramaya başlıyorlar. Sürenin uzaması durumunda ise başka mağazalara geçiş yapıyorlar.
 
Diğer yüzde 30’luk kısım mağaza dışında oturup beklemeyi tercih ettiğini söylemekte. Bunların içinden yüzde yirmisi de vakit geçirmek için alışveriş yapan diğer insanlarıizlediklerini itiraf etmekte.

Araştırmaya katılan erkeklerin yüzde 25’i dükkanlar arasında eşini ya da kız arkadaşınıtakip etmekten bunalıp partnerini tek başına bırakarak eve yalnız döndüklerini itiraf ediyor.
 
Erkeklerin neredeyse yarısı, alışveriş merkezinde girdikleri psikolojiden dolayı karısıyla ya da kız arkadaşıyla gün içinde muhakkak bir sürtüşme yaşıyor.
 
KADINLARIN İKNA YÖNTEMLERİ
 
Araştırmacıların ortaya koyduğu diğer bir sonuca göre, erkeklerin yüzde 58’i gün sonunda eşleri tarafından vadedilen şeyleri kaybetmemek adına alışveriş gezmesinden zevk alıyormuş gibi yapıyor.
 
Öte yandan alışveriş sonrasında yemek ısmarlamak, bir şeyler içmek  ya da bir sonraki alışverişe bu kez yalnız geleceğine söz vermek kadınların erkekleri sessiz bir şekilde kendilerine eşlik etmesi konusunda ikna etmek için kullandıkları yöntemler arasında yer alıyor.
 
KADINLAR DA MUZDARİP
 
Araştırma, alışveriş sıkıntısından muzdaripolanın sadece erkekler olmadığını ortaya koyuyor. Kadınların dörtte üçü de alışverişin kolay iş olmadığını düşünüyor ve iki saat içinde strese girmeye başladıklarını ifade ediyorlar.
 
Bu stres ve ilgi kaybının nedeni olarak da -öncelik sırasıyla- alacak hiçbir şey bulamamak, aradıkları şeyi bulamamak ve mağazaların çok dolu olması olduğunu söylüyorlar.
 
İNTERNETTEN ALIŞVERİŞ EN İYİ ÇÖZÜM
 
Güçlü Kayral’a göre bu araştırmanın ortaya çıkardığı şey, her iki cinsin birbirinden çok farklı sıkılma noktalarının olduğu.
 
Kayral, “Sonuç olarak internet üzerinden alışveriş ilişkide harmoniyi sağlamak ve stresi minimuma indirmek adına her iki taraf için en iyi çözüm. Alışveriş, hele bir de para iadesi(cashback) sitesi üzerinden yapılıyorsa her ikicinsi aynı anda mutlu edecek bir yöntem bulunmuş olunur” diyor.
 
Erkeklerin “Alışverişten sıkılmanızı tetikleyen şeyler neler?” sorusuna verdikleri en popüler 10 cevap:
 
1) Partnerimin karar vermesi ya da ne istediğini bulması yıllar alıyorsa
2) Ben ilk girdiğim dükkanda aradığımı alıp çıkarken o hâlâ bakınıyor olduğunda
3) Acıktığımda ya da susadığımda
4) Alışveriş canavarım beni aynı mağazaya bir kaç kez soktuğunda
5) AVM ya da mağaza çok kalabalık olduğunda
6) Bana göre birbirinin aynı görünen şeyler hakkında fikrimin ne olduğunu sorup durduğunda
7) AVM ya da mağaza fazla sıcak olduğunda
8) Dışarıda hava güzel ve ben mağazalararasında sıkışıp kalmışsam
9) Televizyonda bir şey kaçırıyorsam
10) Hava yağmurlu ya da soğuksa
 
Erkeklerin alışveriş sırasında sıkılınca en çok yaptığı 5 şey:
 
1) Mağazanın değişik köşelerine gezintiye çıkmak
2) Başka bir mağazaya geçmek
3) Mağazanın dışına çıkıp beklemek
4) Etrafta kendine çekici gelen şeyleri seyretmeye başlamak
5) Yiyecek içecek almaya gitmek
 
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.