Girişim Yarışması başvurları sürüyor

Girişim Yarışması başvurları sürüyor

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD) ile Ankara Üniversitesi Teknokent işbirliğiyle yürütülen ve uluslararası alanda etki yaratabilecek girişimleri desteklemeyi hedefleyen “Anka ile İş’te Girişim” yarışmasının başvuruları devam ediyor.

A+A-

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD) ile Ankara Üniversitesi Teknokent işbirliğiyle yürütülen ve uluslararası alanda etki yaratabilecek girişimleri desteklemeyi hedefleyen “Anka ile İş’te Girişim” yarışmasının başvuruları devam ediyor. GGYD Başkanı M.Nezih Allıoğlu, başvuruların 20 Eylül 2020 tarihine kadar devam edeceğini söyledi, “Bu yarışma; Türkiye’de kurulmuş, 5 yıldan genç ve ilk satışını gerçekleştirmiş olan teknoloji odaklı girişimcilerin işlerini dünyaya taşımaları için tasarlanmış bir organizasyondur” dedi. 

Eğitimler, Atölyeler, Birebir Mentörlük

GGYD’nin, daha fazla sayıda Türk girişimcisini global pazarla buluşturmak amacıyla yola çıktığını vurgulayan Başkan Allıoğlu, “Ankara Üniversitesi Teknokent işbirliğiyle düzenlediğimiz bu yarışma da aynı amaca hizmet etmektedir. Ankara Üniversitesi ile yaptığımız protokol çerçevesinde tefrişatını üstlendiğimiz teknokent kuluçka merkezi geçtiğimiz aylarda hizmete açılmıştı. Kuluçka merkezinden yenilikçi, inovatif ve teknolojik bir iş fikrine sahip tüm girişimci adayları yararlanabiliyor. Şimdi ise yarışmamız için başvuruları alıyoruz. Başvuru değerlendirmeleri sonrasında seçilen girişimcilere eğitimler, atölyeler ve birebir mentörlük seansları düzenlenecek.  Ardından girişimciler jüri üyeleri ve kamuoyu önünde iş planlarını sunacaklar. Değerlendirmenin ardından seçilen projelere toplam değeri 150 bin lira olan ödülleri verilecek” şeklinde konuştu.

ABD’de Hazırlık Kampı

GGYD Başkanı Nezih Allıoğlu, kazanan girişimcilere verilecek ödüller arasında uluslararası hızlandırma programına katılma fırsatı bulunduğunu da söyledi. Allıoğlu, “Program kapsamında eğitim ve danışmanlık mentörlüğü yanısıra, ABD’de 5 haftalık hazırlık kampına ve yine ABD’de 3 haftalık iş geliştirme programına katılma imkanı bulunuyor. Kazananlar AÜ Teknokent’te 1 yıl ücretsiz ofis kullanma hakkına sahip olacak, çeşitli vergilerden muafiyet, hibe desteklerinden yararlanma, yurtdışı fuarlara ve ticari heyet gezilerine katılma fırsatı elde edecek” diye konuştu. Anka İle İş’te Girişim Yarışması’na katılmak isteyenler başvurularını 20 Eylül’e kadar www.ankaileiste.com adresi üzerinden yapabilir.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.