HAK-İŞ istikrarlı büyümesini sürdürüyor

HAK-İŞ istikrarlı büyümesini sürdürüyor

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, 2018 yılı ikinci dönemi sendikal istatistiklere ilişkin değerlendirmede bulundu.

A+A-

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, 2018 yılı ikinci dönemi sendikal istatistiklere ilişkin olarak yaptığı değerlendirmede, HAK-İŞ Konfederasyonu olarak işçilerin takdirini kazanmaya devam etmekten ve istikrarlı bir şekilde büyümeyi sürdürmekten memnuniyet duyduklarını dile getirdi.

Arslan, “HAK-İŞ Konfederasyonu olarak, yürüttüğümüz yaygın ve etkin örgütlenme çalışmalarımızın neticesinde elde ettiğimiz bu başarıyı son derece önemli buluyoruz. Bize inanan ve güvenen emekçi kardeşlerimize gönülden teşekkür ediyoruz. Ancak bu başarıyı yeni hedefler için bir başlangıç olarak görüyor, sendikasız bütün çalışanları sendikalarımızda örgütlenmeye davet ediyoruz” dedi.

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut ARSLAN, 2018 yılı ikinci dönemi sendikal istatistiklere ilişkin olarak yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Türkiye’de ve Dünya’da emeğe; özgürlüğe, insan haklarına ve demokrasiye yönelik her türlü negatif unsur karşısında dik durmanın gereğine inanan HAK-İŞ Konfederasyonu olarak, işçilerin takdirini kazanmaya devam etmekten ve istikrarlı bir şekilde büyümemizi sürdürmekten büyük bir memnuniyet duyuyoruz.

Çalışma hayatının, toplumun ve uluslararası sendikal hareketin önemli ve etkin bir aktörü olan HAK-İŞ Konfederasyonu olarak, bize inanan ve güvenen emekçi kardeşlerimize gönülden teşekkür ediyoruz. Bu başarılara ulaşmamızda emeği geçen, yaygın ve etkin bir şekilde örgütlenme çalışmaları yürüten, HAK-İŞ’e gönül veren, mücadelesini onurlu ve ilkeli bir şekilde sürdüren tüm HAK-İŞ teşkilatına, HAK-İŞ mensuplarına gönülden teşekkür ediyoruz. HAK-İŞ Konfederasyonu olarak, elde ettiğimiz bu başarıyı yeni hedefler için bir başlangıç olarak görüyoruz. Çünkü açıklanan istatistikler, toplam 14 milyon 121 bin 664 işçinin sadece yüzde 12.76’sına denk gelen 1 milyon 802 bin 155 bininin sendikalara üye olduğunu göstermekte ve bize yeni sorumluluklar yüklemektedir. Bu nedenle HAK-İŞ Konfederasyonu olarak, sendikasız bütün çalışanları sendikalarımızda örgütlenmeye davet ediyoruz.

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.