Hayvanseverlikten çiftlik sahipliğine

Hayvanseverlikten çiftlik sahipliğine

Ankaralı genç hayansever Ali Yılmaz gazetemize verdiği özel röportajda gençlere seslendi. Yılmaz, “Zorluklar ve imkansızlıklar sizi yıldırmasın, yıldırmasına izin vermeyin. Hayallerinizi hayata geçirmek için mücadele edin” dedi. 

A+A-

Ankaralı genç hayansever Ali Yılmaz gazetemize verdiği özel röportajda gençlere seslendi. Yılmaz, “Zorluklar ve imkansızlıklar sizi yıldırmasın, yıldırmasına izin vermeyin. Hayallerinizi hayata geçirmek için mücadele edin” dedi. 

Genç hayvanseverin mücadelesi gençlere örnek oluyor. Ankara'da yaşayan Ali Yılmaz genç yaşında hayallerini gerçekleştirdi. 2 sene önce işinden ayrılarak, kısıtlı imkanlarla kurduğu çiftlik başta hayvanseverler olmak üzere doğal yaşam tutkunları ve organik gıda tüketmek isteyenlerin uğrak noktası oldu. Gazetemize verdiği özel röportajda gençlerede mesaj veren Ali Yılmaz, “Zorluklar ve imkansızlıklar sizi yıldırmasın, yıldırmasına izin vermeyin. Hayallerinizi hayata geçirmek için mücadele edin” dedi. 

screenshot_50.jpg

ALİ BEY SİZİ KISACA TANIYABİLİR MİYİZ? 

İsmim Ali Yılmaz, 1985 Yozgat Çekerek doğumluyum. Evlenmedim, bekarım. Ankara Sincan'da hayvanlarımla birlikte yaşıyorum. Hayatım ve yaşantımı hayvanlara adadım ve onlarla birlikte olmak beni mutlu ediyor.

NEDEN BÖYLE BİR SEKTÖRE GİRDİNİZ?

Hayvanlara karşı ilgili duyarlı bir insanım. Bu canlılar mükemmel ötesi, insanlardan daha duyarlı ve sadıklar; ben bunlarla yaşamayı seviyorum, hayvanlarla mutluyum. Bu sevgimi gören insanlar işimdeki disiplini ve titizliği görünce beni tercih ettiler. 

ÇİFTLİĞİNİZDE NE TÜR HİZMETLER VAR?

Çiftliğimizde çok yönlü bir hizmet sunmak ve hayvanlarımızın yanında insanları da mutlu etmek prensibimizdir. Bu doğrultuda At biniciliği, Süs ve köy tavukları üretimi,  süs köpekleri ve köpek eğitim merkezi kapsamında köpeklerimize konaklama ve bakım hizmeti sunuyoruz. Birde aktif hale getirdiğimiz piknik alanı ile insanların tavuk, hindi, tavşan ve köpeklerle iç içe doğal ortamda vakit geçirmelerini sağlıyoruz.

İNSANLAR BURAYA GELDİKLERİNDE NASIL ZAMAN GEÇİRİYOR?

İnsanlar buraya geldiklerinde öncelikle şehrin bunaltıcı-kısıtlayıcı gerginliğini üzerlerinden atarlar. Hayvanlarla iç içe temiz havanın, betonsuz bir ortamda toprağa basmanın keyfini yaşarlar. Bunun yanında; Ata binerler, piknik yaparlar, kedi, köpek, tavuk ve tavşan gibi hayvanları severler ve kendi hayvanlarıyla vakit geçirilirler.

KÖPEKLER SAHİPLERİ İÇİN ÇOK KIYMETLİ. AŞIRI HASSAS  KÖPEK SAHİPLERİ SİZİ ZORLUYOR MU?

Hayır zorlamıyorlar, çünkü ben bu işi severek yapıyorum ve buradaki hayvanların hepsi benim için çok değerli. Bunu gören hayvan sahipleri bize tam tersine daha çok yardımcı oluyorlar. Hatta şunu söylemek istiyorum, ilk başlarda hayvanlarını görmek için her hafta gelenler, sonradan ayda bir gelmeye başlıyorlar. Çünkü bizim  ne kadar titiz ve disiplinli olduğumuzu görüyorlar.

CİVCİV VE YUMURTA ÜRETİMİNİZE TALEPLER NASIL? ORGANİK ÜRÜNLERİNİZ TALEP GÖRÜYOR MU?

Her cins civciv ve organik yumurta üretiyorum. İnsanların güvenini organik üretim olmak şartıyla kazanırsınız ve bunu gören insanlar bundan çok memnun kalıyor. Bende azda olsa insanları mutlu ediyor ve onların güvenlerini kazanıyor isem çok mutlu oluyorum.

screenshot_53.jpg

ÇİFTLİK DIŞINDA ÇOK SAYIDA SOKAK KÖPEĞİ VAR. ONLARA DA YEMEK VERİYOR MUSUNUZ?

Evet mümkün ve durumum oldukça sokak hayvanlarına sahip çıkıyorum. Elimden geldiğince onlara da yardım ediyorum. Sonuçta onlarda bir can, isterim ki onları da içeri alayım; Ama durumuz kısıtlı olduğu için onlara da dışarıda bakıyorum. Koronavirüs salgını sokak hayvanlarını da etkiledi. Bende duyarlı hayvan sahibi dostlarımızdan, müşterilerimizden sokak hayvanları aç kalmasın diye kendi başıma düzenlediğim kampanyaya destek olmalarını istedim. 1 çuval ekmek 15 Türk Lirası, imkanı olan her insan ayda bir çuval ekmek dağıtsa sokak hayvanlarına, çevremizdeki hiçbir canlı aç kalmaz” diyerek sözlerini tamamladı.

Anadolu Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Orhun Yıldız olarak genç hayvansever dostumuz Ali Yılmaz’a bu güzel röportaj için teşekkür ediyor duyarlılığının insanlara örnek olmasını temenni ediyorum.

screenshot_46.jpg

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.