İsçilikten daire başkanlığına uzanan 45 yıllık devlet hizmeti

İsçilikten daire başkanlığına uzanan 45 yıllık devlet hizmeti

Bundan 45 sene önce Kırıkkale MKEK Top Fabrikası’nda işçi olarak iş hayatına atılan Kırşehir Akpınar doğumlu Kemal Çalışkan 45 yıllık iş hayatında büyük bir başarıya imza atarak MKEK’den Daire Başkanı olarak emekli oldu.

A+A-

Bundan 45 sene önce Kırıkkale MKEK Top Fabrikası’nda işçi olarak iş hayatına atılan Kırşehir Akpınar doğumlu Kemal Çalışkan 45 yıllık iş hayatında büyük bir başarıya imza atarak MKEK’den Daire Başkanı olarak emekli oldu. Çalışkan, düzenlenen vefa töreninde plaketle ödüllendirildi.

HİZMET VE ŞEREF PLAKETİ VERİLDİ

17 Mart 2020 günü emekliye ayrılan MKET İdari Hizmetleri Dairesi Başkanı Kemal Çalışkan’a çalıştığı kurum MKEK tarafından özel bir tören düzenlendi. Gerçekleştirilen vefa törenine;  MKEK Genel Müdürü Yasin Akdere ve MKEK Yönetim Kurulu üyelerinin yanı sıra Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Ersan Aslan, Kırıkkale Eski Valisi Mehmet İlker Haktankaçmaz ve Askeri Fabrikalar Genel Müdürü Bilal Durdalı katıldı. Emekli olan Kemal Çalışkan’a yaptığı hizmetlerden dolayı Hizmet Şeref Plaketi ve Hizmet Şeref belgesi verildi.

screenshot_3.jpg

GENEL MÜDÜR’DEN ÇALIŞKAN’A TEŞEKKÜR

Toplantıda bir konuşma yapan MKEK Genel Müdürü Yasin Akdere, “Kemal Çalışkan’ın kurumumuza vermiş olduğu hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bundan sonraki hayatında sağlık ve esenlik diliyorum” ifadelerini kullandı.

BÜYÜK GURUR DUYDUM

MKEK İdari Hizmetleri Dairesi Başkanlığı görevinden emekli Kemal Çalışkan da yaptığı kısa konuşmada şunları söyledi: “Benim için çok anlamlı bir gün. Hem gurur duyuyorum, hem de buruk bir gün yaşıyorum. 45 yıllık devlet hizmetimi hayırlısı ile tamamlayıp emekli oldum ve yeni bir hayata başlıyorum. Uzun yıllardır çalıştığım  Makine Kimya Endüstrisi Kurumu’nda hem mutlu, hem de üzüntülü günlerimiz oldu. Ben emekli oluyorum. Benime yerime daha genç ve daha dinamik arkadaşlarımız kurumumuzda daha güzel işlere imza atacaklardır. Buna inanıyor, hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Öte yandan düzenlenen törende MKEK İdari Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’ndan emekli olan  Kemal Çalışkan kimsesiz çocukları konu alan kendi yazdığı romanları “Müdür Baba, Ruhi Baba, Metin Baba, Yetimler Babası ve Köylü Kızı”  kitaplarını  Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyelerine imzalayarak hediye etti. ANADOLU Gazetesi olarak, Kemal ÇALIŞKAN’a yeni yaşamında başarılar dileriz.

KEMAL ÇALIŞKAN KİMDİR?

1955’te Kırşehir’in Akpınar İlçesi Himmetuşağı Köyü’nde doğdu. İlkokulu köyünde, Ortaokul ve Liseyi sırasıyla; Ankara ve Kırıkkale’de tamamladı

12.12.1973 yılında Kırıkkale Top Fabrikası’na işçilikle başlayan Çalışkan, Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’ni bitirerek 12.05.1989 Kırşehir PETLAS Lastik Fabrikası’na geçti. PETLAS’ın özelleştirilmesinden sonra 15.10.1999 tekrar MKEK’na tayin oldu. MKE’de Genel Müdür Yardımcılığı Müşavirlik ve Daire Başkanlığı yapan Çalışkan 17.03.2020 tarihinde emekli oldu.

Bu görevlerin yanı sıra, Ankara’da Kırşehirliler Derneği Genel Başkanlığı, KAL-DER Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Halen Korumaya Muhtaç Çocuklar Derneği (YURT-KUVA DER) Genel Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Ayşe Hanım’la evli olan ÇALIŞKAN’ın Adil ve Tuğba isminde iki çocuğu vardır. İngilizce bilmektedir.

Kemal ÇALIŞKAN’ın kaleme aldığı “Müdür Baba, Ruhi Baba, Metin Baba ve Yetimler Babası” isimli yayınlanmış dört romanı bulunmaktadır.

Kemal Çalışkan Kırşehirli olup evli ve iki çocuk babasıdır.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.