İstihdam seferberliğine bir destek de Paraşüt'ten

İstihdam seferberliğine bir destek de Paraşüt'ten

Online ön muhasebe programı Paraşüt, “Teşvikmatik” hizmeti ile KOBİ’lerin istihdam seferberliğinde yer almalarının önünü açıyor, karmaşık hesaplamalar ile uğraşmadan SGK prim teşviklerinden zahmetsizce yararlanmalarını sağlıyor.

A+A-

PARAŞÜT TEŞVİKMATİK, İSTİHDAM SEFERBERLİĞİNDE KOBİ’LERİN YANINDA!

Online ön muhasebe programı Paraşüt, “Teşvikmatik” hizmeti ile KOBİ’lerin istihdam seferberliğinde yer almalarının önünü açıyor, karmaşık hesaplamalar ile uğraşmadan SGK prim teşviklerinden zahmetsizce yararlanmalarını sağlıyor. Paraşüt Teşvikmatik, 2018 yılında toplam 5 milyon TL değerinde SGK teşviki hesaplayarak, KOBİ’lerin  istihdam seferberliğine katkıda bulunmasına aracı oldu. Teşvikmatik ile kullanıcılarının her ay yaklaşık 700 bin TL değerinde teşvikten yararlanmasına katkı sunan Paraşüt, bu sayede hem KOBİ’lerin işsizliğin önlenmesinde aktif rol üstlenmesini hem de en önemli gider kalemlerinden biri olan personel masraflarından büyük ölçüde tasarruf etmesini sağlıyor.

Küçük ve orta ölçekli işletmelerin finansal operasyonlarını kolaylaştırmak için geliştirilen online ön muhasebe programı Paraşüt, “Teşvikmatik” hizmeti ile 2018 yılında  toplam 5 milyon TL değerinde SGK teşvik hesaplaması yaparak, binlerce KOBİ’nin istihdam seferberliğine katkıda bulunmasına aracı oldu. Teşvikmatik hizmeti ile kullanıcılarının her ay toplam 700 bin TL değerinde teşvikten yararlanmasına katkı sunan  Paraşüt, bu sayede KOBİ’lerin hem işsizliğin önlenmesinde aktif olarak rol üstlenmelerinin önünü açıyor hem de en önemli gider kalemlerinden olan personel masraflarından büyük ölçüde tasarruf etmelerini sağlıyor.

Paraşüt Teşvikmatik KOBİ’ler için teşvik başvuru süreçlerini kolaylaştırıyor

KOBİ’lerin istihdam seferberliğine katılması için harekete geçen Paraşüt, “Teşvikmatik” ile KOBİ’lerin yürürlükteki yasalar kapsamında SGK’ya ödedikleri primlerden iade alabilecekleri tutarları 1 gün içinde eksiksiz olarak hesaplıyor ve SGK sistemine yüklenmeye hazır detaylı bir rapor halinde kullanıcılarına sunuyor. Sadece Paraşüt kullanıcılarına özel bir hizmet olan Paraşüt Teşvikmatik sayesinde işletmeler hem karmaşık başvuru süreçlerinde kaybolmadan devletin istihdam seferberliği için sunduğu bütün imkanlardan faydalanabiliyor hem de personel maliyetlerini azaltıyor. Üstelik bilgi ve yardıma ihtiyaç duydukları her an Paraşüt’ten sınırsız destek alabiliyorlar.

“Teşvikmatik ile istihdam seferberliğine katkıda bulunuyor ve KOBİ’lerin maliyetlerini azaltıyoruz”

Paraşüt Teşvikmatik ile 2018 yılında 1091 işletme için 5 milyon TL teşvik hesaplaması yapıldığını dile getiren Paraşüt Kurucu Ortağı Sean Yu, sundukları hizmet sayesinde küçük işletmelerin masrafları azaltmak için personel işten çıkarma zorunluluğunu ortadan kaldırdıklarını söyledi. Sean Yu, sözlerini şöyle sürdürdü:

 “Devletin öncülüğünde kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle ülke genelinde başlatılan istihdam seferberliği kapsamında, işsizlik ödeneği alanların çalıştırılmasından, engelli bireylerin işe yerleştirilmesine kadar birçok alanda geniş bir teşvik paketi yürürlüğe girdi. Ancak yaptığımız araştırmalarda çok az sayıda firmanın bunlardan faydalandığını, Türkiye’de istihdamın dörtte üçünü sırtlayan KOBİ’lerin ise olanaklardan neredeyse hiç yararlanmadıklarını gördük. Bu durumun ana sebepleri olarak da işletmelerin ya teşviklerden haberdar olmadığını ya da başvuru sürecini göze alamadıkları için çekindiklerini tespit ettik. Buradan hareketle biz de hem istihdam seferberliğine katkıda bulunmak hem de KOBİ'lerin maliyetlerini azaltmak için “Paraşüt Teşvikmatik” hizmetini hayata geçirdik. Paraşüt Teşvikmatik ile tanışan işletmeler hem son altı ayda yararlanabilecekleri teşviklerin bilgisini ücretsiz ediniyor hem de her ay yararlanabilecekleri teşviklerin SGK sistemine yüklemeye hazır raporunu edinebiliyor. Kısa sürede işletmelerden büyük ilgi gören Paraşüt Teşvikmatik, başvuru sürecindeki karmaşayı azaltan yapısıyla mali müşavirler için de çok büyük kolaylık sağlıyor. Teşvikmatik’te olduğu gibi Paraşüt’ün özelliklerini hem müşterilerimizin hem de mali müşavirlerimizin ihtiyaçlarına göre çeşitlendirmeye devam edeceğiz. Üzerinde çalıştığımız yeni hizmetlerimiz ile daha mutlu işletme sahipleri yaratmayı hedefliyoruz.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.