Kalenin yeni yüzü turizme açılıyor

Kalenin yeni yüzü turizme açılıyor

Yatırımcı ve Sanayici İşadamları Derneği Başkan Yardımcısı Mete Baykara, Başkentin önemli turizm noktalarından biri olan Ankara Kalesi’nin bitmek üzere olan restorasyon çalışmaları ile ilgili bilgiler verdi.

A+A-

 

HABER MERKEZİ

YATSİAD Başkan Yardımcısı Mete Baykara, Cumhuriyetin temellerinin atıldığı Ankara Kalesi’nin restorasyon çalışmalarının tamamlanmasıyla, başkent turizminin canlanacağını belirtti. Kale’nin Ankara için önemini vurgulayan Baykara; “Yeni yüzüyle Ankara kalesi Ankara’nın kalbi olmaya devam edecek. Önümüzdeki süreçte iç turizmde, turist sayısındaki artış gözle görülür olacaktır” dedi.

BAŞKENTİMİZİN SİMGESİ

Yatırımcı ve Sanayici İşadamları Derneği Başkan Yardımcısı Mete Baykara, Başkentin önemli turizm noktalarından biri olan Ankara Kalesi’nin bitmek üzere olan restorasyon çalışmaları ile ilgili bilgiler verdi. Kalenin Ankara’nın en önemli turizm noktalarından birisi olduğuna dikkat çeken Baykara; “Başkentimizin en önemli simgesi olan Ankara Kalesi’nin tarihi Hititlere kadar dayanmaktadır. Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı bu yapı yıllar içinde önemini kaybetmeye başlamıştı. Fakat Büyükşehir Belediye’mizin başlattığı yenileme projesi sayesinde kalemiz bambaşka bir görünüme kavuşuyor” ifadelerini kullandı.

ANKARALI VATANDAŞLARIN GÖZBEBEĞİ HALİNE GELECEK

Baykara, projenin tamamlanmasıyla Kale’nin ihtişamının Ankara’ya yansıyacağını vurgulayarak, yerli ve yabancı turistlerin de ilgi odağı haline geleceğini savundu. Konuşmasının devamında Baykara; “Öncesinde karanlık sokakları, güvenliksiz hali ve otoparka dönen durumu ile Ankara’nın değerlendirilmeyen turizm potansiyellerinden biri olarak gösterilen Ankara Kalesi’ni artık akın akın yerli ve yabancı turist ziyaret edecek.  Büyükşehir Belediyesi’nin Ulus’ta uyguladığı projelerle turizm potansiyeli açığa çıkarken, bölge de Ankaralı vatandaşlar için göz bebeği haline gelecek” dedi.

TURİZME VE EKONOMİYE KATKISI BÜYÜK

Ankara Kalesi’nin birçok medeniyete ev sahipliği yaptığını söyleyen Baykara kalenin, insanlara ev sahipliği yapan ender yapılardan biri olduğunu belirterek, yeni yüzü ile Kale’nin, turizm açısından ve ekonomik açıdan büyük bir katkı sağlayacağını da vurguladı. Ankara’da turizm yatırımı yapmak isteyen iş adamlarına da çağrıda bulunan Baykara, şunları söyledi, “Ankara Kalesi kısa zamanda Başkent turizminin cazibe noktası haline gelecek. Yatırımcılarımız için şu anda çok cazip bir ortam var. Buraya yapacakları yatırımlar kısa bir sürede büyük prim kazanacak. Gelişen ve gittikçe güçlenen Ankara turizmi için Ankara Kalesi büyük önem taşıyor. Her alanda yatırıma açık bu bölgenin yeni girişimcilere ihtiyacı var” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.