ORSİAD’dan “vergi barışı” çağrısı

ORSİAD’dan “vergi barışı” çağrısı

OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İşadamı ve Yöneticileri Derneği (ORSİAD) adına bir açıklama yapan Başkan Levent Çamur, Vergi Barışı’nın piyasalara canlılık getireceğine, üreten kesime cansuyu olacağına inandıklarını söyledi.

A+A-

Vergi, vergi cezaları, gecikme faizi, idari para cezaları, sigorta primleri, KYK borçlarının yeniden yapılandırılmasıyla ilgili kanun Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İşadamı ve Yöneticileri Derneği (ORSİAD) adına bir açıklama yapan Başkan Levent Çamur, Vergi Barışı’nın piyasalara canlılık getireceğine, üreten kesime cansuyu olacağına inandıklarını söyledi. Son Vergi Barışı’nın öncekilerden farklı olarak, son derece sıkıntılı bir döneme denk geldiğini, bu anlamda büyük önem taşıdığını vurgulayan Başkan Çamur, şunları söyledi:

ÖDEYENLE ÖDEMEYENİN TARTIŞILACAĞI ZAMAN DEĞİL

“1.5 yıldır salgınla mücadele eden reel sektör için bu yapılandırma adeta nefes olacaktır. Borcunu zamanında ödeyenle ödemeyenin tartışılacağı zaman, bu zaman değildir. Bu dönemde yapılandırmaya çok ihtiyaç vardı, çok yerinde bir karar olmuştur.” Vergi cezaları ve sigorta primleri gibi borçların yapılandırılmasıyla ilgili kanunun yürürlüğe girmesiyle birlikte sanayicilere, işadamlarına ve esnaflara “Yapılandırmadan yararlanın, bu fırsatı kaçırmayın” çağrısında da bulunan Levent Çamur, şöyle devam etti:

ESNAF İÇİN SİCİL AFFI ÇOK ÖNEMLİYDİ

“Yapılandırmanın geneli çok önemli olmakla birlikte özelikle esnafımız için sicil affı, üreten kesim için matrah attırımı imkanı yerinde kararlar olmuştur. Karşılıksız çek, protesto edilmiş senet, kredi kartı borçlarını ve kredilerini aksatanlar için sicil affı önemli bir fırsattır. Vergi Barışı’yla birlikte mükelleflerin borcunun üzerindeki yük alınmış, makul ödeme koşullarıyla önleri açılmış, piyasaların canlanması için gerekli adımlar atılmıştır. Bizlere düşen bu olanakları iyi değerlendirip, verilen süre içerisinde yapılandırmadan faydalanmaktır. OSTİM, İvedik ve Sincan OSB’lerdeki üyelerimiz başta olmak üzere tüm borçlu mükellefleri çarkların dönmesi için borç ve faiz yükünden kurtulmaya çağırıyoruz” ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.