TKYD Kurumsal yönetimin önemini anlattı

TKYD Kurumsal yönetimin önemini anlattı

Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği’nin Anadolu’daki şirketlere kurumsal yönetimin önemini ve gerekliliğini anlatmak amacıyla sanayi odaları ve ihracatçı birliklerinin işbirliği ile hayata geçirdiği toplantı serisi gerçekleştirildi.

A+A-

Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği’nin Anadolu’daki şirketlere kurumsal yönetimin önemini ve gerekliliğini anlatmak amacıyla sanayi odaları ve ihracatçı birliklerinin işbirliği ile hayata geçirdiği toplantı serisi gerçekleştirildi.

Kurumsal yönetim anlayışının ülke genelinde tüm şirketlerde yaygınlaşması amacıyla faaliyetler yürüten Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD) tarafından, Anadolu’da kurumsal yönetimin önemini anlatmak üzere sanayi odaları ve ihracatçı birliklerinin işbirliği ile hayata geçirilen toplantıların, Adana ayağı gerçekleşti. Adana Sanayi Odası’nın (ADASO) Meclis Toplantısı’na konuk olarak katılan TKYD Yönetim Kurulu Başkanı Feyyaz Ünal, şirketlerin sürdürülebilirliğinin sağlanmasından, rekabet güçlerinin ve iyi yatırım alma potansiyellerinin artmasına kadar olan süreçte kurumsal yönetimin önemini üyeler ile paylaştı.

ÜNAL: ADANALI ŞİRKETLERİ GELECEĞE GÜVENLE TAŞIYACAK YOL KURUMSAL YÖNETİMDEN GEÇİYOR

İhracatçı birlikleri ve sanayi odaları işbirliğinde gerçekleşen toplantılarla, kurumsal yönetim anlayışını yaygınlaştırmayı amaçladıklarını dile getiren TKYD Yönetim Kurulu Başkanı Feyyaz Ünal, “Çünkü şirketlerin çok daha uzun ömürlü olabilmeleri, rekabet edebilirlikleri, sürdürülebilir yapılar olabilmeleri ne kadar kurumsal yönetildiklerine bağlı. Kurumsal yönetim yapısının sağlam temellere oturtulması, tek tek şirketlere değil, tüm Türkiye’ye büyük fayda sağlar. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de iyi yönetim iyi yatırım çeker. Dolayısıyla ülkeler için sürdürülebilirliğin ve kalkınmanın yolu, mikro ölçekten bakıldığında şirketlerin iyi yönetilmesinden geçiyor. Biz de bu bakış açısıyla, ihracatçı birlikleri ve sanayi odaları ile güçlerimizi birleştirerek, kurumsal yönetim ilkelerinin benimsenmesine katkı sağlamak için çalışıyoruz. Adanalı iş insanlarına da yeni dünya düzeninde çok ortaklı şirket yapılarını ve aile şirketlerini geleceğe taşıyacak en güvenli yolun kurumsal yönetim olduğunu anlattık. Bu sayede kurallı ve doğru işleyen bir yönetim yapısı için, ülkemizin dört bir yanından her ölçekten şirketimizin elini taşın altına koyarak planlı adımlar belirleyeceğine ve bu anlayışla kararlılıkla yol alacağına gönülden inanıyorum” şeklinde konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.