TKYD'nin yeni başkanı Feyyaz Ünal oldu

TKYD'nin yeni başkanı Feyyaz Ünal oldu

Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği’nin (TKYD) IX. Olağan Genel Kurulu’nda, yeni Yönetim Kurulu seçildi. Genel Kurul sonrası ilk toplantısını gerçekleştiren yeni Yönetim Kurulu, TKYD Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Feyyaz Ünal’ı seçti.

A+A-

Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği’nin (TKYD) IX. Olağan Genel Kurulu’nda, yeni Yönetim Kurulu seçildi. Genel Kurul sonrası ilk toplantısını gerçekleştiren yeni Yönetim Kurulu, TKYD Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Feyyaz Ünal’ı seçti.

Kurumsal yönetim anlayışının tanınması, gelişmesi ve en iyi uygulamalarıyla hayata geçirilmesi hedefiyle faaliyet gösteren Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği’nin (TKYD) IX. Olağan Genel Kurulu, Yapı Kredi Plaza’da gerçekleştirildi. Genel Kurul toplantısında, TKYD’nin yeni Yönetim Kurulu üyeleri seçilirken, Genel Kurul sonrası ilk toplantısını gerçekleştiren yeni Yönetim Kurulu, TKYD Başkanlığı’na Feyyaz Ünal’ı getirdi. Derneğin başkan yardımcıları ise Tamer Saka, Onur Çevikel ve Duygu Yılmaz oldu.

tkyd-yönetim-kurulu-başkani_feyyaz-ünal.jpg

2003 yılında kurulan ve bugün artık 55’i kurumsal, 600’den fazla bireysel temsilci ile özel sektör, medya, düzenleyici kurum ve kuruluşlar, sivil toplum kuruluşları ve akademik dünya arasında önemli bir iletişim ağı görevi üstlenen TKYD’nin Genel Kurulu öncesi, 3 yıl üst üste TKYD Yönetim Kurulu Üyeliği yapan isimler için bir ödül töreni düzenlendi.

Feyyaz Ünal: “Kurumsal yönetimde iyi uygulamaların artırılması için çalışmayı sürdüreceğiz”

TKYD Yönetim Kurulu Başkanı seçilen Feyyaz Ünal, yaptığı konuşmada, Yönetim Kurulu’na teşekkür ederek, Türkiye’de, adillik, şeffaflık, hesap verebilirlik ve sorumluluk ilkeleri üzerine inşa edilen kurumsal yönetim anlayışının yaygınlaştırılması amacıyla faaliyet gösteren TKYD’nin başkanlığına getirilmekten dolayı gurur duyduğunu söyledi. Ünal, sözlerine şöyle devam etti: “İnsan en iyi yaparak öğreniyor. Yapabilmek için de hakkında fikir sahibi olmak lazım ki bunu ancak doğru insanlarla doğru ortamlarda bir arada olarak gerçekleştirebiliriz. TKYD’nin en büyük faydası bence budur; kurumsal yönetimi özümsemiş kişilerle birlikte vakit geçirme imkanı. Yönetim kurulu olarak başarılı bir dernek devralıyoruz. Sayın Ali Pandır’a ve geçmiş dönem yönetim kuruluna bu imkanı yarattıkları için teşekkür ederiz. TKYD olarak bundan önce olduğu gibi önümüzdeki dönemde de ülkemizde kurumsal yönetimde iyi uygulamaların artırılması için çalışmayı sürdürecek, kurumlara bu yolda rehberlik etmeye devam edeceğiz.”

TKYD Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilen Feyyaz Ünal, Koç Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Çalışma hayatına ARGE Danışmanlık’ta Yönetim Danışmanı olarak başlayan Ünal, 2006 yılından bu yana, aralarında çimento endüstrisinin güçlü şirketlerinden Batıçim ve Batısöke ile enerji üretimi ve perakende satışı alanında faaliyet gösteren Batıenerji, hazır beton tesisleri bulunan Batıbeton, liman işletmeciliği ve lojistik alanında faaliyet gösteren Batıliman ve uçucu külün endüstriyel alanlarda hammadde olarak kullanımını sağlayan Ash Plus’ın bulunduğu Batı Anadolu Grubu’nda İcra Kurulu Üyesi olarak çalışıyor. Feyyaz Ünal aynı zamanda, TİM Sektörler Konseyi Üyeliği, Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, Ege Bölgesi Sanayi Odası Meclis Üyeliği ve Yapı Ürünleri Üreticileri Federasyonu ile Elektrik Üreticileri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapıyor.

TKYD Genel Kurulu’nda belirlenen IX. Dönem Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşuyor:

TKYD Yönetim Kurulu:

Feyyaz Ünal                 Yönetim Kurulu Başkanı

Tamer Saka                  Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Onur Çevikel                Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Duygu Yılmaz              Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Kayra Üçer                  Yönetim Kurulu Üyesi / Sekreter

Ümit İhsan Yayla         Yönetim Kurulu Üyesi / Sayman

Nursel İlgen                  Yönetim Kurulu Üyesi

Cüneyt Sezgin              Yönetim Kurulu Üyesi

Ece Börü                      Yönetim Kurulu Üyesi

Selim Oktar                  Yönetim Kurulu Üyesi

Dorukhan Acar                        Yönetim Kurulu Üyesi

Güray Karacar              Yönetim Kurulu Yedek Üyesi

Nihal Mashaki              Yönetim Kurulu Yedek Üyesi

Ali Kamil Uzun                        Yönetim Kurulu Yedek Üyesi

Burak Koçer                 Yönetim Kurulu Yedek Üyesi

Ozan Altan                  Yönetim Kurulu Yedek Üyesi

Tanyer Sönmezer         Yönetim Kurulu Yedek Üyesi

Eray Akdağ                  Yönetim Kurulu Yedek Üyesi

Adnan Akan                 Yönetim Kurulu Yedek Üyesi

Erkin Erimez                          Yönetim Kurulu Yedek Üyesi      

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.