Tünel sektörüne E-Berk damgası

Tünel sektörüne E-Berk damgası

E-Berk Genel Müdürü Harun Otacı, “Her türlü zemin koşulunda çalışabilecek 15 metre çapa kadar tünel açma makinesi üretimine talip olduklarını” söyledi.

A+A-

E-Berk Genel Müdürü Harun Otacı, “Her türlü zemin koşulunda çalışabilecek 15 metre çapa kadar tünel açma makinesi üretimine talip olduklarını” söyledi.

Tünelcilik sektöründe Türkiye’ye gururlar yaşatan E-Berk’in ürettiği yerli makineler, dünya ve Türkiye’deki pek çok önemli projede kullanılıyor. Her zemin ve her projeye uygun tünel açma ve boru itme makinesi üretme kabiliyetine sahip olduklarını dile getiren E-Berk Genel Müdürü Harun Otacı, “Her türlü zemin koşulunda çalışabilecek 15 metre çapa kadar tünel açma makinesi üretimine talip olduklarını” söyledi.

e-berk-tunel2.jpg

TÜNEL AÇMA MAKİNESİ ÜRETEN SEKİZİNCİ ÜLKEYİZ

“2017 yılında ürettiği yerli tünel açma makinesiyle Türkiye’yi dünyada tünel açma makinesi üreten 8’inci ülke yaptıklarını hatırlatan” Otacı, “Daha sonra açtıkları AR-GE merkeziyle pek çok yerli ürün üretimi gerçekleştirdiklerini kaydetti. 4 kıtada 30’dan fazla ülkeye ihracat yaptıklarını dile getiren Otacı, dünyada E-Berk’e yönelik talebin yoğun olduğunu” ifade etti. “Geçmişten gelen tecrübe ile birlikte teknolojiyi yakından takip eden ve gerekli tüm donanımlara sahip çalışanlarla dünyadaki her türlü zemin koşuluna ve projeye uygun tünel açma ve boru itme makinesi üretme kabiliyetine sahip olduklarını” anlatan Otacı, “Aynı zamanda projelere çözüm ortağı da olduklarını” söyledi.

ÇÖZÜM ORTAĞI OLARAK YER ALIYORUZ

“Başta metro, demiryolu, karayolu, enerji, su iletim, Telekom ve altyapı olmak üzere tüm sektör için gerekli olan tünel projelerinde kullanılacak olan her çapta ve özellikte tünel açma makinelerinin üretimine talip olduklarını” belirten Otacı, “Son dönemlerde yaşanan yoğun yağışlardan dolayı şehirlerde yağmur suyu ve atık suyu problemlerinin yaşandığını ve buna dönük projelerin önemli hale geldiğini” kaydetti. “Nüfusun artmaya başlaması ve şehirlerin giderek kalabalıklaşmasıyla alt yapının yetersiz kaldığına” dikkat çeken Otacı, “Son yıllarda şehir merkezlerinde yaşanan sel baskınlarına dikkat çekti. Yağmur suyu ve atık suyu boşaltma gibi projelerde şehir yaşamını olumsuz etkilemeden projelerin artık yapılabileceğine dikkat çeken Otacı, şu anda Üsküdar’da yağmur suyu birikimini önleyecek bir projede de E-Berk’in çözüm ortağı olarak yer aldığını” söyledi.

GÖREVE ALMAYA HAZIRIZ

Başta Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ) ile Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ASKİ) ve İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) olmak üzere tüm şehirlerimizdeki su ve kanalizasyon idarelerinin alt yapı tünel açma projelerinde görev almaya hazır olduklarını söyledi. “Açamayacağımız tünel yok” diyen Otacı, Savunma Sanayine yönelik projelere uygun da tünel açma ve boru itme makineleri üretebileceklerine dikkat çekti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.