Turkcell'den, bünyesinde çalışan annelere yenilik

Turkcell'den, bünyesinde çalışan annelere yenilik

Turkcell, bünyesindeki bebek sahibi çalışanları için yenilik getirdi. Buna göre, Turkcell'de çalışan yeni anne olmuş çalışanlar saat 10:00-15:00 arası...

A+A-

Turkcell, bünyesindeki bebek sahibi çalışanları için yenilik getirdi. Buna göre, Turkcell'de çalışan yeni anne olmuş çalışanlar saat 10:00-15:00 arası ofiste geri kalan zamanlar istediği yerden işini sürdürecekler.

Turkcell, yeni bir uygulamayı hayata geçirdi. Mobil ofis uygulamasını bünyesinde yaygınlaştırmayı amaçlayan şirketin yeni anne olan çalışanları için tasarladığı mobil çalışma programıyla Turkcell’li anneler bebekleriyle daha fazla zaman geçirebilme imkanı bulacaklar. Turkcell'den yapılan açıklamaya göre, çalışanlarının iş ve sosyal hayatlarını dengeleyerek daha verimli ve motive şekilde çalışmasını amaçlayan Turkcell, bu kapsamda yeni programları da hayata geçiriyor. Tüm şirket çapında mobil ofis uygulamasını yaygınlaştırmayı hedefleyen Turkcell, bu konuda ilk adımı attı. Şirket, yeni anne olan çalışanları için mobil çalışma programını hayata geçirdi. ÇALIŞAN ANNELER SADECE 10.00-15.00 ARASI OFİSTE Açıklamada görüşlerine yer verilen Turkcell İş Destek Genel Müdür Yardımcısı Seyfettin Sağlam, bu programla yeni anne olan çalışanların bebekleriyle daha fazla zaman geçirme imkanı olduğunu söyleyerek "Annelere mobil çalışma olanağı sunan programa göre, Turkcell’li anneler saat 10:00-15:00 arası ofiste çalışıyor. Mesailerinin geri kalan kısmını ise mekan ve zaman bağımsız diledikleri gibi ayarlayabiliyorlar. Yeni uygulamadan, çalışanlar bebekleri 16 aylık olana kadar faydalanabiliyor" dedi. "HEDEF MOBİL ÇALIŞANLAR" Mobil çalışma modeliyle ilgili planlarını aktaran Sağlam, “Esnek çalışmaya teknolojiyle değer katıp onu mobil çalışma olarak yeniden tanımlıyoruz. Bu iki kavram benzer gibi görünse de mekan bağımsız çalışmayı anlamlı hale getiren ve en önemlisi verimlilik odağını koruyan unsurun, teknoloji olduğunu düşünüyoruz. Turkcell’in teknoloji alanındaki öncülüğüyle hayata bağlanıyoruz. O halde neden çalışma hayatına da bağlanmayalım? Tüm ekiplerimiz kendi içlerinde anlık mesajlaşma uygulamamız BİP ile hem yazılı hem sesli hem de görüntülü olarak çok hızlı bir biçimde haberleşebiliyorlar. Çalışanlarımız ister evde ister cepte yüksek hızlı Turkcell internet hizmetiyle zaten donatılmış durumda. E-postalara ulaşmak, yüksek hacimli dosyaları indirmek, iş portallerine erişmek artık hiç olmadığı kadar hızlı, hiç olmadığı kadar kolay. Mobilim adını verdiğimiz cep telefonu uygulamamızla talep ve onay süreçleri de çalışanımızın her an elinin altında. Tüm bu artılar bir araya geldiği zaman verimliliği en üst seviyeye çıkarmak çok kolay” şeklinde konuştu. Projede ilk adımı yeni anne olan çalışanlarıyla attıklarını belirten Sağlam, “Mobil çalışma konusunda hem hayalimiz hem de hedefimiz büyük. Amacımız bu modeli daha da genişleterek çalışma standartlarını ve kültürünü yeniden tanımlamak. Bu sayede hem verimliliği artırmak hem de çalışanlarımızın iş-özel yaşam dengesini korumak” dedi.
Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.