Sefer Aşır Eraslan

Sefer Aşır Eraslan

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

ETRAFIMIZDA NELER OUYOR?

A+A-

Rusya yeni oyunlar peşindedir. Bir değil birçok oyun peşindedir. Birincisi, Türkiye’nin Azerbaycan’da yaptığı tatbikatlardan rahatsız olarak “Türkiye Kafkasya’da üs açamaz” demektedir.Kendisi sınırlarımızın dört yanında üs açmış ordu konuşlandırmıştır.Ayrıca İran’ı kışkırtarak Azerbaycan-İsrail ilişkilerini cezalandırmak için Ermenilere silah ve akaryakıt sevkiyatı yaptırmaktadır.Çünkü kendi kontrolündeki Laçin bölgesinden yapılmaktadır. Oysa buradan Nahcivan’a karayolu bağlantısı kurmayı planlamaktaydı.

Rusya Lideri bu gün Suriye Lideri Esat’ı konuk etmektedir. Burada yaptığı konuşmada ”BM’lerin izin vermediği yabancı güçlerin Suriye topraklarında bulunması Suriye Devletinin vatanının her tarafını kontrol etme kabiliyetini güçleştirmektedir” diye bir konuşma yapmıştır.Sanki kendisi işgalci değilmiş gibi.Sanki ABD orada piknik yaptırıyormuş gibi. Bu durum tam da Kürtlerin Esat ile federasyon konusunda anlaştıkları” yönündeki haberlerden sonra çıktı.Bu ayrıca ABD başkanı YPG terör örgütü mensuplarını Beyaz Sarayda kabul etmektedir.Zaten Suriye’deki olayların baş sorumlusu olan ABD tek başına bir Kürt devleti kurdurmaya gücü yetmeyince başka oyunlara girmektedir.Elbette destekçisi Rusya’dır.Suriye işinin böyle olmasının baş sorumlusu Davutoğlu, “Suriye’deki Kürt federasyonu desteklenmeli, tanınmalıdır” gibi saçma bir beyanat vermiştir. Yırtınsa değil ayaklarının turabı olsa da Kürtler O’na oy vermemelidir.

Son günlerde Suriye’den şehit haberleri gelmeye başladı. Taciz ateşi veya pusu hareketi olarak nitelendirilen şehit haberleri gelmektedir.Bunların müsebbibi başta Rusya sonra da ABD’dir.Çünkü onlar sorumluluklarını yerine getirmemektedirler beklenen de burdur.Bir CHP heyetini Kuzey Irak’a gitmesi birilerinin mesajını götürmesi de elbet bu zamanlama açısından manidardır.

Gerek Kuzey Irak gerek Suriye gerekse Libya konusunu en iyi bilen Sayın Erdoğan’dır.Liderlerin tavırlarını buna karşı sergilenecek tutumu da Sayın Cumhurbaşkanı en iyi bilendir.Bu işten en karlı çıkmamız hususundaki en büyük gayret de kendisinden beklenmektedir.

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.