Orhan Aksakal

Orhan Aksakal

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Fener’in hali ne olacak

A+A-

Son günlerde aldığı başarısız sonuçlarla adeta taraftarını çileden çıkaran Fenerbahçe’de bilinmezlikler sürüyor. Geçtiğimiz gün Çaykur Rizespor tarafından kendi evinde 3-0 mağlup olmasının ardından taraftar adeta çileden çıktı.

Başkan Ali Koç’un maç sonucu yaptığı açıklamalarla taraftarın gönlünü az bir şey de almış olsa da taraftarın ateşi sönmüyor. Takımın birbirine olan uyumunun olmaması ve her geçen gün kötüye giden futbol anlayışı ile sorumlunun yönetimde mi? Hocada mı? Yoksa futbolcularda mı? Olduğu çıkmazı Fenerbahçelileri adeta çıldırtıyor.

Peki bundan sonrası Fenerbahçe için ne olacak? Başkan Ali Koç’un Çaykur Rizespor maçı öncesi yaptığı açıklamada “Ne kadar bağırsanız haklısınız. Mahcubuz size karşı. Düzelecek, öyle ya da böyle düzelecek. Size çektirdiğimiz eziyetten ötürü özür diliyorum. Her reaksiyonda haklısınız. Hani diyorsunuz ya; bu forma kutsaldır diye, evet kutsaldır ve bunlar bu formanın ağırlığının farkında değiller. Sabredin de diyemiyorum, mahcubum size” sözleri kamuoyunda da geniş yer bulurken Fenerbahçe’nin ligin ikinci yarısında köklü değişikliklere gideceği biliniyor.

Teknik direktör Cocu’nun oynattığı oyun ve futbolcuların isteksiz oyun anlayışı takımı belirsizliğe sürüklese bile Fenerbahçe’de yapılacak köklü değişiklikler ile birlikte ikinci yarıda performansının artacağının kanaatindeyim.

Bu durumda bile başkanlar kilit rolü oynamazken Ali Koç’un Fenerbahçe Spor Kulübü için kilit adam rolünde olması Fenerbahçe’nin bu gidişatının değişeceği yönünde bir izlenim oluşturuyor. Çünkü taraftar alınan başarısız sonuçlara rağmen Başkan Ali Koç’a güveni yine tam. Değişimler ile birlikte ligde eskisi gibi rüzgar gibi esecek olan Fenerbahçe için güzel günlerin çok yakında olacağından hiç şüphem yok. Güzel günlerin gelişini hep birlikte izleyeceğiz. Şimdi bu günlerde ise Fenerbahçe taraftarının yapması gereken beklemenin dışında bir şey olmadığıdır. Beklesinler görsünler ki bu günleri mumla arayacaklar ve Fenerbahçe güzel günlere yürüyecek.. Kalın sağlıcakla

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları