Aleyna Erzurumlu

Aleyna Erzurumlu

yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Filenin Sultanları muhteşemdi

A+A-

A Milli Voleybol Kadın Takımımız nam-ı diğer Filenin Sultanları bizleri bir kez daha gururlandırdı. Filenin Sultanları 2022 FIVB Milletler Ligi’nin dördüncü maçında 3-1 Belçika’yı mağlup ederek galibiyet sayısını üçe çıkardı. Mücadeleye ev sahipliği yapan Ankara Spor Salonu’nda voleybol maçı toplamda 1 saat 46 dakika sürdü. 106 dakika boyunca sahada ter döken sultanlarımız maçın sonundaysa ohhh be dedirtti.

Türkiye-Belçika arasında geçen zorlu mücadeleye Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov, Belçika Büyükelçisi Paul Huynen ve TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ şeref tribününden bu zorlu mücadeleye tanıklık ettiler.

Maçı izlerken tüyleri ürperten “hadi be hadiii” dedirten sahnelere tanıklık ettik. Bu bağlamda kadınlarımız her alanda olduğu gibi sporda da üstün başarısını sergiledi. Bende bir kadın olarak hemcinslerimin başarısını gönülden kutlayarak sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bize bu mutluluğu yaşattıkları için. Türkiye adını, A milli takımımızın başarısı tüm dünyada yankılanmalı. Biz çünkü bunu hak ediyoruz. Her alanda kendi gücümüzle verimliliğimizi artırarak hep bir adım önde ilerlemeyi hak ediyoruz.

Kadınlarımız her alanda kendini göstermektedir. Buna gün içerisinde yüzlerce örnek çalışmalarla karşımıza çıkmaktadır. STK kadın kolları olsun, spor, üretim, sanayi yani aklınıza gelebilecek her konuda. Kadınların çalışma hayatındaki yeri bambaşkadır. Kim ne yapmak isterse onu yapar, kimse kimseye karışamaz. Bu konuda herkes birbirine saygı göstermeli.

Kadın her şeyden önce gelir. Yayınlanan istatistiklere göre yönetin kurullarında kadın üye sayısı arttıkça şirketlerin iş akışı yüzde 20 daha da iyileşmektedir. Kadın istihdamının sağlanmasının yanı sıra özlük haklarında ve çalıştığı kurumların hizmet, emek verdiği işyerinde de cinsiyet eşitliliğinin sağlanmasıda iş verimliliğini ve faydayı yüzde 62.6 arttırmaktadır. Veriler ortada üstüne daha da söz söylemek ne kadar doğrudur bilemem ama şu bir gerçektir ki kadın erkek eşittir. Erkeklerin ne kadar toplumda yeri bir o kadar da biz kadınlarımızın yeri vardır.

Yani demem o ki kadınlarımıza güvenelim onların yanında yer alalım ve onları desteklemekten vazgeçmeyelim. Çünkü kadın elinin değdiği işlerin ne kadar mükemmel olduğunu sonunda görüyoruz. Yeter ki kadınları köstek değil destek olalım bu bile yeterli.

Kadına değer verdiğimiz sürece ülkemiz kalkınacak ve gelişecektir. Kadınların elinin değdiği yerler nasıl güzelleşir, nasıl değişir ve gelişir bunun en güzel örneğinin kanıtı işte Filenin Sultanları. Gerekli destek ve yatırım yapılırsa sonuç böyle güzel oluyor dostlar. Hepinize sağlıklı ve güzel günler diliyorum…

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları