Mehmet Akyürek

Mehmet Akyürek

Misafir Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Gazilerimiz canımızdır

A+A-

Türkiye Cumhuriyeti bir şehitler ve gaziler eseridir…

Kendisi de ‘Gazi’ unvanı taşıyan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, Türk Milletine olan güvenini her vesile ile dile getirmiş ve o millet ile dünyada eşi görülmeyen zaferlere imza atarak Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurulmasını sağlamıştır…

Bu uğurda şehitlerimiz olduğu gibi gazilerimiz de var…

19 Eylül Gaziler Günü, gazilerimizi bir kez daha minnet ve şükranla anmamıza vesile olmuştur.

Şehitlerimize layık oldukları rahmeti dilerken, gazilerimizden ölenlere rahmet yaşayanlara selamet diliyoruz…

YOLUMUZU AYDINLATIYORLAR

Huzur içinde yaşadığımız, kendimizi güvende hissettiğimiz bu cennet ülke, şehit ve gazilerimizin kahramanlıklarıyla miras kalmıştır bizlere.

İnkarı mümkün olmayan bu gerçek, milletimizin yüreğinde sönmeyen bir meşale gibi yanmakta ve yolumuzu aydınlatmaktadır.

Milletimizin, şehitlik ve gazilik mertebesine ulaşan evlatlarına bakışı sevgi, saygı ve şükran duygularıyla donanmıştır.

ESERLERİMİZLE YAŞATIYORUZ

İç Anadolu Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu olarak, şehitlerimize ve gazilerime olan minnetimizi her vesile ile dile getirmek, bu minneti çeşitli hizmet ve eserlerle kalıcı kılmak en öncelikli görevimiz olmuştur.

Bu vesile ile Anadolu Organize Sanayi Bölgesi içinde yer verdiğimiz anıt Türkiye’nin kalkınması, Türk Milletinin refahı için yaptığımız üretimden daha değerli bir icraatımız olmuştur.

Çanakkale savaşlarında şehit düşen ve Milli Savunma Bakanlığı Arşiv Müdürlüğünde kayıtlı 1764 Ankaralı askerimizin künyelerinin yer aldığı ve onlara minnet borcumuzun bir ifadesi olan Çanakkale Şehitleri Anıtı, şehitlerimizi ölümsüzleştirilme adına yaptığımız en önemli hizmetimiz olmuştur.

Şehitlerimize karşı bir şükran borcu olarak; AOSB içindeki yolların Gelibolu, Dumlupınar, Sakarya, 29 Ekim ve 30 Ağustos Caddeleri olarak belirlemiş olması ve Çanakkale savaşlarında şehit olan Ankaralı 1764 şehit’in anısına 50.000 m2’lik sahada her bir şehit için badem ağacı dikmiş olmamız, Türkiye’nin üreten gücü olan bizlerin en büyük gurur kaynağıdır.

HAFIZAMIZDA, YÜREĞİMİZDELER

Büyük bir gururla yâd ettiğimiz gün dolayısıyla sevgi, saygı ve minnetle andığımız gazilerimiz; yazdığı cesaret ve kahramanlık destanlarıyla Yâd edilmiş ve şerefli isimleri milletimizin yüreğine, hafızasına kazımıştır.

Gazilerimiz canımızdır, ciğerimizdir…

Onların varlığı, bu ülkenin değerini herkese anlatan en canlı örnektir.

Onlar olmasa bu ülke de biz de olmazdık.

Allah hepsinden razı olsun…

İÇASİFED camiası adına, Gaziler Günü dolayısıyla, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu cennet vatanın bütünlüğü, devletimizin bekası, milletimizin birlik ve kardeşliği yolunda canını ortaya koyan şehitlerimize rahmet, gazilerimize şifa ve selamet diliyorum.

MİSAFİR KALEM

MEHMET AKYÜREK
(İÇASİFED Yönetim Kurulu Başkanı)

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları