Orhan Aksakal

Orhan Aksakal

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Gençler hak etti

A+A-

Süper Lig’in 8’ haftasının açılış maçında Gençlerbirliği ile Beşiktaş Cuma akşamı karşı karşıya geldiler. Maçtan ev sahibi Gençlerbirliği 2-1’lik skorla ayrılarak rahat nefes alırken bir nebze olsun lige tutunduğunu gösterdi.

Maçın genelinde topla oynayan ve topa hakim olan Beşiktaş’ta olmasına karşın, Gençlerbirliği alan daraltarak Beşiktaş’a rahat oyun kurma ve top çevirme imkanı vermedi. Yaptığı presle kazandığı topları çabuk oyuna sokarak galibiyetin kapısın araladı.

Gençlerbirliği’nin galibiyetine söylenecek söz yok galibiyet galibiyettir. Fakat ortaya konulan futbola bakılınca bu galibiyet ilerisi için çok ümit vermedi.

Fakat şunu söylemeden geçmek olmaz Gençlerbirliği’ne bu futbol yetmez ve yetmeyecektir. Çünkü kırmızı siyahlı takımın doğru dürüst gol pozisyonu yok atılan gollerde ya savunma hatası ya da ofsayttan ya da karambolden oluşan goller.

Bunlar bir takımı kurtarmaya ve ligde tutmaya yetmez. Çünkü sizin takım olarak organizasyon yapmanız, gol girişimleriniz çok olması lazım ki rakip takımlar size karşı önlem alsın ve sizden çekinsin.

Gençlerbirliği’nde bu sorun apaçık ortada. Eğer Beşiktaş ikinci yarının tamamında 10 kişi oynamasa kırmızı siyahlıların galip gelmesi zor olurdu. Hatta maç neredeyse berabere bitiyordu siyah beyazlı takım biraz dikkatli olsaydı.

Neticede Gençlerbirliği sahasında kazandı fakat ortaya konulan futbol olumlu değil, akıcı değil ve zevk vermiyor. Mesut Bakkal bu duruma bir tedbir almazsa işler iyi gitmez ve sıkıntı kapıdan gitmez.

Arada sırada alınan galibiyetlerle bu iş olmaz ve yürümez. Takımın mücadelesi hırsına diyecek söz yok fakat bunlar yeterli değil. Sizin rakip takımların korkulu rüyası olabilmeniz için mutlaka iyi futbol oynamanız gerekli yoksa ligde kalmak zor olur.

Beşiktaş karşısında alının sonuç sevindirmesin ve şaşırtmasın çünkü ortada olmayan bir futbol sonunda gelen galibiyet var. Gençlerbirliği mutlaka devre arasında transfer yapmalı özellikle de orta sahada iyi bir oyun kurucuya ihtiyaç olduğu aşikar.

Günü kurtardı kırmızı siyahlılar fakat her zaman şans yanınızda olmaz ve size şansınız yardım etmez. Onun için mutlaka iyi futbolla beraber sonuç almalısınız.

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları