Orhan Aksakal

Orhan Aksakal

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Gençler kendine geldi

A+A-

Spor Toto Birinci Lig’de heyecan sürüyor. İki Ankara takımının mücadele ettiği ligde 14’üncü hafta geride kaldı. Gençlerbirliği inişli çıkışlı bir grafik izlerken, MKE Ankaragücü ise zirve mücadelesini sürdürüyor.

Ligde sıkıntılı günler yaşayan Gençlerbirliği kendisi için hayatı önem taşıyan maçta kendisi zor durumda bulunan Burasspor’u konuk etti. İki takımın mücadelesi nefes keserken Eryaman Stadı’ndan gülerek ayrılan 2-0’lık sonuçla Gençlerbirliği oldu.

Son haftalarda öne geçtiği maçlarda üstünlüğünü koruyamayan kırmızı siyahlı ekip bu kez şeytanın bacağını kırdı. Ortaya konulan futbol kazanmak için yeterli olurken ilerleyen haftalarda bu futbol zirve için yeterli olmayacaktır kanısındayım.

Çünkü Gençlerbirliği kadrosuna baktığımızda ilk onbir dışında alternatifi çok az. Takım genç ve takım yenik duruma düştüğün andan itibaren takımda bir panik başlıyor ve acaba yine kaybedecekmiyiz endişesi ortaya çıkıyor benim gördüğüm.

Evet sezon başında transfer yapıldı fakat bu kadro ligin kalanı için yeterli değil. Çünkü teknik direktör Metin Diyadin’in elindeki kadroya baktığımızda çıkan oyuncunun yerine giren oyuncu takıma olumlu katkı veremiyor.

Çünkü Diyadin maç sonu yaptığı basın toplantısında bu sıkıntısını dile getirip, “Çok dar bir kadromuz var. Oyuna hamle yapmakta sıkıntılar yaşıyoruz. Mevcut kadromuzdan sakat verdiğimi zaman ciddi sıkıntılar yaşıyoruz” diyor. Şimdi eğri oturup doğru konuşmak lazım hoca burada yerden göğe kadar haklı.

Gençlerbirliği’nin en büyük sıkıntılarından birisi de geriden kalan yıllardaki ekonomik sıkıntılar. Yanlış yapılan transferler ve onlara ödenen yüzbinlerce dolara bakınca bu durumun kaçınılmaz olduğunu görebiliyoruz.

Diyadin’in sözlerine kulak verelim. Ne diyor Diyadin’in, “Sezon başı Süper Lig hedefi koymak gibi bir lüksümüz yoktu. Genç bir kadromuz var. Zaman zaman doğal olarak sakatlıklardan ve tecrübesizlikten dolayı dalgalanmalar olabiliyor” ifadeleri takımın durumunu çok net anlatıyor.

Hal böyle olunca kırmızı siyahlı yönetim devre arasındaki transfer döneminde takıma mutlaka ama mutlaka takviye yapmak zorunda. Evet takviye yapmak güzel de bunu neyle yapacak bilemiyorum?

Çünkü bu oyunculara verilecek para nereden bulunacak, nasıl karşılanacak onu bilmiyorum? Tek bildiğim bu takıma mutlak ama mutlaka takviye şart. Yoksa ligin ikinci yarısındaki tablo hiç iyi görünmüyor. Ben buradan baştan uyarmış olayım.

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları