Orhan Aksakal

Orhan Aksakal

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Gençlerbirliği umut dolu

A+A-

2019-2020 Cemil Usta sezonunda Spor Toto Süper Lig’de mücadele edecek olan takımlar sezonu birer birer açmaya başladı. Yeni sezonu pazartesi günü açan Gençlerbirliği’nde antrenmanlar yoğun tempoda sürüyor. Kırmızı siyahlı ekibin teknik direktörü Mustafa Kaplan futbolcularına tabiri yerindeyse nefes aldırmıyor.

Kaplan, mecburen böyle olmak zorunda çünkü bu sene lig kıran kırana geçecek. Her ne kadar takımların bütçeleri küçülse de yapılan transferler yarışın ne kadar zorlu olduğu görülüyor. Dört büyük takımımızdan Beşiktaş hariç üçü şimdiden açık ara transferin şampiyonu olmuş durumdalar.

Önceki gün Gençlerbirliği Kulübü Başkanı Murat Cavcav’ın düzenlediği basın mensuplarına yönelik sabah kahvaltısının davetlisi olduk. Başkan Cavcav hem gündemi değerlendirdi, hem de önemli açıklamalarda bulundu. Merak edilenlere ve takım hakkındaki sorulara da cevap verdi.

Kahvaltıda bu sene takımı çalıştıracak olan teknik direktör Mustafa Kaplan da vardı. Kendisi bütün samimiyeti ve içtenliğiyle sorularımıza cevap verip bu seneki beklentilerini hiç evelemeden, gevelemeden bizimle paylaştı.

Beştepe İlhan Cavcav Tesisleri'ndeki kahvaltıya katılımlarından dolayı gazetecilere teşekkür eden Başkan Murat Cavcav, “Ankara'daki spor medyasıyla bundan sonra daha sık bir araya gelmek istediklerini“ vurgulayarak böylesine birlikteliklerin “Gençlerbirliği’ne büyük katkı sağlayacağından” bahsetti.

Zor bir dönemden geçerek “Yeniden ait oldukları Spor Toto Süper Lig’e dönmenin gururunu” yaşadıklarını belirten Başkan Murat Cavcav, “Yeni sezon için transfer çalışmalarını titizlikle sürdürdüklerini” dile getirdi. Şimdiye kadar 4 yabancı oyuncu aldıklarını, 3 veya 4 oyuncu daha alarak yabancı transferini tamamlayacaklarını söyledi.

Başkan Cavcav en çok kulübün altyapısına güveniyor. Çünkü ikinci kamp dönemine altyapıdan yedi genç oyuncuyu götürerek, onlara hem tecrübe kazandıracaklarını, hem de onlardan maçlarda yararlanmak istediklerinin altını çizdi.

Başkan Cavcav, “Bu sene forması için koşan ve mücadele eden genç bir takım kuracağını” ifade ederek, “Transfer çalışmalarının aceleye gelecek işler olmadığını” hatırlattı. Cavcav, “Hata yapmamaya çalıştıklarını ve doğru transferler yapmayı arzuladıklarını”  belirti ve şunu eklemeyi unutmadı: “İnşallah bu sezon iyi bir Gençlerbirliği izleyeceğiz”…

Yani işin özü bu sene lig çetin geçecek öyle görünüyor. Takımların küçülen bütçelerinin yanı sıra astronomik rakamların artık telaffuz edilmediği bir transfer dönemi yaşıyoruz. Takımlarımız daha ziyade genç futbolculara yönelmiş ve onlara takıma kazandırıp geleceklerini kurtarma derdinde. Anlayacağınız deniz bitti, ayağımızı yorganımıza göre uzatacağız.

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları