Bahattin Demiray

Bahattin Demiray

yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Gençlik evliliği neden sürdüremiyor?

A+A-

Ayrılıkların en önemli sebeplerinden biriside izlediğiniz dizi ve filmlerden dolayıdır. Eskiden boşanma mı vardı, kadına şiddet mi, cinayet mi kendimize gelelim sevgiyi saygıyı unuttuk ey insanoğlu.

Neredeyse her evde birden fazla televizyon telefon var. Bey, hanım, çocuklar ayrı ayrı odalarda, ayrı kanallarda, ayrı programlarda takılıyorlar. Sanki dünyaya vakit doldurmak için geldik de dizilerde o onun kadını ile öbürü de onun kadınını kaçırmış başka bir konu yok mu acaba gençlik evlenmek ten korkar hale geldi… Evde televizyon o ihtiyacı karşılıyor gibi etkisi altındayız.

Ey dostlar Babalar Anneler sevdiklerimizle geçirmediğimiz vakitleri, onları kaybedince mi anlayacağız?

Lâkin biraz geç olacak ama gerçek olacak televizyon ve sosyal medya yüzünden sevgiler soluyor, sevenler mutsuz oluyor. Çocuklarımız Anne babayı tanımaz oldular televizyonda ki ahlak dışı programları örnekler alarak, evlenmek ten de korkar oldular… Sevdiklerimizle aynı evde yalnızlaştık hatta eşimiz ve çocuklarımızla hayatımıza başka dünyalar girdi sanki. Hatta insana ait ahlaki değerlerin çoğunu televizyon ve İnternet başında kaybettik açgözlü olduk.

Terbiyesizliği, hırsızlığı arsızlığı oradan öğrendik. Ağlak muğlak dizilerle, merhamet ve itimat duygumuzu yitirdik. En yakınlarımızdan şüphelenir olduk. Aşk dizileri ile ihaneti öğrendik. En kötüsü, kadınlar, kadınlığını onunla kaybetti herifine karşı saygısızlaştı ve huzursuz oldu eşini çocuk gibi oynattı,

Ne oldu şiddetlenen eşe saldırdı olaylara sebep oldu?

Dizi ve filmlerdeki kadınlardan; dik dik bakmayı, güçlü görünmeyi, erkeklerle mücadele etmeyi, erkeği adam yerine koymamayı, gururu, kibri, çokbilmişliği ve ukalalığı öğrendik. Ev işleri yapmasını fakirlik, erkeğe hizmet etmesini geri kalmışlık olarak öğrendik ve hizmetçi tutalım temizlik yaptıralım,

Lakin kim istemez rahatlığı. Ne oluyor sonra oğlan züppe, kız ise hoppa karyola yaylı, kadın manikürlü, telefon et lokantadan yemek gelsin, kahvaltıya Hanya)ya (Girit Adası’nda bir şehir) veya Konya’ya gidelim…

Eeee… Hoppala sevgilim hoppala…

Sanma ki medyanın zararı bu kadarla da kalmıyor. Televizyondaki incecik, her daim bakımlı kadınlar, erkeklerin de kafasındaki kadın ölçülerini değiştiriyor. Onlar da eşlerinde kusur bulmaya başlıyorlar, evde manken gibi eşler görmek istiyorlar. Bu da pek mümkün olmadığı için hem kadın eşine karşı kırgınlık duyuyor hem erkeğin gözü dışarıda kalıyor. .

Birde Televizyonun ve telefonun önüne park edilmiş ve terk edilmiş Çocuklarımız var artık evlerde. . Ne İslam öğretildi onlara, ne Kur'an sevgisi verildi. Bu çocukları şimdi kim ve nasıl kurtaracak soralım kime hocaya mı hacıya mı?

Oysaki ne ekersen onu biçersin maalesef ki bunları da kaybettik ediyoruz. Şam baba neredesin?

Ey ülkemin yetkili makamları RTÜK nerelerdesiniz velhasıl, dikkat edelim de kendimizi ve ailemizi ekran ve internet başında kaybetmeyelim.

Hoşça kalın saygı ile kalın güzelim milletim…

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.