4 ilde ALES ve KPSS'ye başvuru süreleri uzatıldı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), sokağa çıkma yasağı uygulanan Mardin'in Nusaybin,...

4 ilde ALES ve KPSS'ye başvuru süreleri uzatıldı
Yayınlanma:
Güncelleme:

ÖSYM’den yapılan açıklamada, 17 Mart’ta başlayan 2016 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) İlkbahar Dönemi başvurularının dün sona erdiği, Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Lisans başvurularının ise bugün sona ereceği hatırlatıldı.

ALES ve KPSS Lisans’a başvuru tarihleri aralığında, sokağa çıkma yasağı uygulanan Mardin’in Nusaybin, Hakkari’nin Yüksekova, Şırnak’ın İdil, Diyarbakır’ın Sur ve Silvan ilçelerinde ve Şırnak merkezde görevli kamu görevlileri ile bu yerleşim yerlerinde ikamet eden diğer adaylar için başvuru süresinin 13 Nisan’a kadar uzatıldığı bildirildi.

Açıklamaya göre, buralarda görev yapan asker, polis ve diğer kamu görevlileri, genel amaçlı dilekçe ve başvuru tarihleri arasında görevli olduğunu gösterir üst amir onaylı resmi yazıyla bu illerdeki sınav koordinatörlüklerine veya ilçelerdeki başvuru merkezlerine giderek başvurularını tamamlayabilecek.

Başvuru esnasında kullanılan tüm belgeler, il sınav koordinatörü veya
başvuru merkezi yetkilisi tarafından ÖSYM Başkanlığına gönderilecek.

MEMUR OLMAYAN ADAYLARIN BAŞVURULARI

2016 ALES İlkbahar Dönemi ve 2016 KPSS Lisans başvurularının başladığı 17 Mart 2016 itibariyle Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Adres Kayıt Sistemine göre bu ilçelerde ikamet etmekte olan diğer adaylar da ilgili illerde sınav koordinatörlüklerine veya ilgili ilçelerde başvuru merkezlerine başvuracak.

Başvuru ücreti ödeme işlemleri, bankadan bizzat ödeme yapacak adaylar için 14 Nisan 2016 tarihi mesai saati bitiminde, ÖSYM’nin internet sayfasındaki "Ödemeler" alanından, kredi kartı veya banka kartı ile ödeme yapacak adaylar için de aynı tarihte saat 23.59’da sona erecek.

AA

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.