Ameliyathane hemşireleri yetişiyor
Türkiye genelinde ameliyathane hemşireliğinde profesyonelliği sağlamak amacıyla 'Ameliyathane...
Yayınlanma:
Güncelleme:
Çanakkale Devlet Hastanesi’nde ameliyathane hemşireleri yetiştirilmesi için eğitim veriliyor. 25 kursiyerin bulunduğu eğitim programının açılışına Hastane Yöneticisi Uz. Dr. Hakan Çetin, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Seval Dokuzoğlu, yönetim kadrosu ve eğitimciler katıldı.
Yapılan açılış töreninin ardından kursiyerlerle tanışıldı. Bir ay süreyle devam edecek olan temel teorik ve uygulama eğitimi olmak üzere iki bölümden oluşan serfikasyon programında, teorik eğitimde ameliyathane hemşireliğinde temel konular verilecek. Uygulama eğitiminde is,e teorik eğitimde verilen temel bilgilerin klinik ortamında kullanılması sağlanacak.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.