Başkent'te yenilikçi bir işletme “ACETERIA”  açıldı

Başkent'te yenilikçi bir işletme “ACETERIA” açıldı

ACETERIA, Başkent Ankara’da hazır taze gıda hizmeti sunan, girişimci kadın cesareti ile hayata geçirilmiş bir işletmedir.

A+A-

ACETERIA’nın sektördeki en büyük farkı; müşterilere geniş ürün yelpazesi ile yemek deneyimi sunan kuruluşların tasarruf etmelerini ve zaman kazanmalarını sağlamaktır. Artık işletmeler, yüzlerce ürünü çarşı pazardan almakla, onları seçip soymakla, yıkayıp doğramakla hem vakit kaybetmeyecektir hem de bu işlemler sırasında birçok üründe yüzde 30-40 oranında verilen firenin önüne geçilecektir.

Besinler ister çiğ olarak tüketilsin ister buharda veya ateşte pişirilsin, yapılması gereken en önemli işlem onları yemeden evvel temiz suyla yıkamaktır. Dolayısıyla özellikle çiğ tükettiğimiz sebze ve meyvelerin hijyeninden şüphe etmemek için yıkanan suyun kalitesinden emin olmamız gerekmektedir. Çünkü, musluğumuzdan akan şebeke suyu her ne kadar çeşitli filtrelerden geçiyor ise de, tezgahımıza ulaşana kadar geçtiği yollarda ağır metaller, bakteri ve parazitlerle karışım sağlamaktadır.

Oysa ACETERIA, şebeke suyunu yüksek teknolojik donanımı sayesinde arıtarak adeta bir yağmur suyu doğallığına kavuşturmaktadır. Bu da besinlerin ömrünü uzatmakta ve hijyen kaygısını ortadan kaldırmaktadır.

Ayrıca büyük mutfaklar, menülerini hazırlarken besinleri seçmek, yıkamak, doğramak için uzun zaman ayırırlar ve bu esnada fazlaca çöp ve atık üretirler. ACETERIA; işletmelerin çöp poşeti ve temizlik malzemesi kullanımını azaltması, besin hazırlama aşamasında meydana gelen iş kazalarını sonlandırması, paketten tencereye konulacak şekilde hazırlanmış ürünlerle zamandan tasarruf edilmesi gibi birçok fayda sağlamaktadır.

Tüm bu işlemlerin yanı sıra ACETERIA; müşterilerinin yemek tercihleriyle ortaya çıkan farklı ihtiyaçlara da cevap verebilmektedir. Katalog ürünlerinin yanı sıra kuruluşların farklı şekilde doğrama talepleri, farklı ürün ihtiyaçları ve beklentilerine göre, her işletmeye özgü hizmet sunmayı amaçlamaktadır.

Öyle görünüyor ki, başka hiçbir zahmete gerek kalmadan paketten tencereye dökülebilecek tazelikte ve temizlikte ürünler, değişen ve gelişen dünya düzeninde tüm işletmelerin en büyük ihtiyacı olacaktır.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.